|
Seriály |
Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 6. díl
Pochopení struktury uložení dat (ať už programů, dokumentů, ...) v počítači je nezbytným předpokladem pro práci v jakémkoli operačním systému. Proto této kapitole věnujte maximální pozornost, neboť z uvedených termínů budeme dále vycházet.
Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 5. díl
V této lekci si povíme něco o kursorech, základních ovládacích prvcích aplikací a nacvičíme si ovládání aplikace Kalkulačka.
Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 4. díl
Čtvrtý díl seriálu vám poněkud více přiblíží operační systém jako takový a povíme si v něm něco o základním ovládání "oken" a programů.
Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 3. díl
Pokud jste se celé dva díly těšili na to, až budete moci počítač zapnout, konečně se dočkáte. Tentokrát si představíme základní prvky operačních systémů Windows a naučíte se pracovat s menu Start a ikonami na pracovní ploše.
Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 2. díl
V tomto díle našeho kursu si popíšeme nejzákladnější počítačové periferie - tedy monitor, klávesnici a myš.
Základy práce s PC pro začátečníky a mírně pokročilé - 1. díl
Dnes vám přinášíme první díl seriálu, který by měl začátečníkům a mírně pokročilým uživatelům přiblížit svět počítačů. V tomto seriálu si postupně představíme počítač jako takový a po absolvování všech dílů byste měli zvládnout veškeré základní práce s operačními systémy Windows.
Kompletní přehled HTML elementů - 2. díl
Další díl seriálu, ve kterém vám představíme všechny HTML elementy s podrobným popisem všech parametrů. Tentokrát jsme se podívali na tagy začínající písmeny B a C.
Kompletní přehled HTML elementů - 1. díl
Zas raz niečo o HTML. Tentokrát však nie seriál snažiaci sa naučiť vytvárať stránky ale príručka snažiaca sa byť komplexnejším prehľadom tagov.
Propagace www stránek - 4. díl
Vítejte u závěrečného dílu našeho seriálu o propagaci webových stránek. Stejně jako v předchozích dílech si i tentokrát představíme několik technik, které vám pomohou přitáhnout a udržet návštěvníky vašeho webu.
Propagace www stránek - 3. díl
Způsobů, jak dosáhnout vyšší návštěvnosti, je poměrně mnoho a některé z nich si představíme v již třetím díle tohoto seriálu.
Propagace www stránek - 2. díl
Pokračujeme druhým dílem našeho nového seriálu, ve kterém se dozvíte, jak na své stránky přilákat co nejvíce návštěvníků.
Propagace www stránek - 1. díl
Po úspěšném seriálu Jak vytvářet www stránky jsme pro vás připravili volné pokračování, ve kterém vás seznámíme s tím, jak přitáhnout čtenáře a udržet návštěvnost vašich www stránek na co možná nejvyšší úrovni.
Jak vytvářet www stránky - download všech dílů k off-line prohlížení
Náš seriál Jak vytvářet www stránky, který patřil k nejúspěšnějším seriálům v historii 1. PC Revue!, minulý týden skončil posledním dílem. Jestliže chcete mít plné znění všech 25 kapitol pohromadě v jediném souboru včetně fulltextového vyhledávání, můžete si jej stáhnout k off-line prohlížení právě zde.
Jak vytvářet www stránky - 25. díl
Vítejte u posledního dílu našeho seriálu, který vás provedl úskalími jazyka zvaného HTML. Dnes se podíváme na to, co můžete pro své stránky udělat, jak je dále vylepšit a také jak je propagovat.
Jak vytvářet www stránky - 24. díl
Vítám vás u předposledního dílu našeho seriálu o vytváření webových stránek. Podobně jako minule a předminule se stručně podíváme na některé tagy, jež jsme nezmínili v uplynulých dílech. Takže pojďme do toho.
Jak vytvářet www stránky - 23. díl
Minule jsme začali probírat některé méně důležité tagy, na něž nezbylo místo v žádné z předcházejících kapitol. Dnes budeme pokračovat, takže držte si klobouky, jedeme z kopce.
Jak vytvářet www stránky - 22. díl
Dostali jsme se k posledním dílům našeho seriálu, jehož cílem bylo naučit vás samostatně vytvářet www stránky. Následující týdny tedy věnujeme tagům, které jsme v uplynulých lekcích vynechali.
Jak vytvářet www stránky - 21. díl
Obrázkové mapy
Tématem tohoto dílu budou obrázkové nebo též "klikací" mapy. Názory na jejich použití se liší - můžete se setkat s názory, že klikací mapy jsou přežitkem a jejich použití není z mnoha důvodů doporučené, jiné zdroje je zase doporučují, neboť umožňují snadné vytváření různých menu. Ať je pravda na té které straně, obrázkové mapy jsou součástí HTML a proto v našem seriálu prostě nemohou chybět.
Jak vytvářet www stránky - 20. díl
Vkládání objektů
Multimediální rozšíření HTML umožňují autorům webových stránek vkládání obrázků, apletů, video klipů a dalších rozšíření, jež mohou stránku proměnit doslova k nepoznání.
Jak vytvářet www stránky - 19. díl
V předcházejícím díle jsme si vysvětlili základy vytváření stránek s rámy – umíte tedy vytvořit stránku, která se skládá z několika jiných stránek a umíte také určit jejich rozložení. Kouzlo rámů ale spočívá v něčem jiném, než pouze v tom, že načtete do prohlížeče více stránek současně. Jak jsme již naznačili, slouží rámy především ke snadnějšímu ovládání stránek. Povíme si také něco o nevýhodách rámů.
Jak vytvářet www stránky - 18. díl
Rámy milované i nenáviděné. Na jednu stranu přinášejí řadu výhod, na druhou mohou způsobovat problémy. Ať tak nebo tak, do HTML patří a proto jim věnujeme dva díly našeho seriálu.
Jak vytvářet www stránky - 17. díl
V uplynulých šestnácti dílech jsme si poměrně podrobně vysvětlili, jak vytvářet www stránky. Pokud jste vydrželi a četli pečlivě každé pokračování, pak umíte v tuto chvíli vytvořit vlastní webovou prezentaci a možná vás napadá otázka, jak dostat stránky ze svého pevného disku na Internet. Právě tomuto tématu věnujeme dnešní kapitolu.
Jak vytvářet www stránky - 16. díl
Formuláře - 3. pokračování
Dnes si ukážeme, jak můžete vyšperkovat své webové formuláře pomocí několika jednoduchých fíglů. Na závěr si ukážeme několik tipů a triků, které zatraktivní vaše stránky a také usnadní orientaci vašim návštěvníkům.
Jak vytvářet www stránky - 15. díl
Formuláře - 2. pokračování
Minulé dva díly jsme věnovali formulářům a nejinak tomu bude i tentokrát. V tomto již patnáctém pokračování se podíváme na další prvky, které lze umístit do formuláře a na závěr vás čeká lahůdka, díky níž budou moci návštěvníci vašich stránek vyhledávat v českém Internetu pomocí jednoho ze tří největších vyhledávacích serverů. Příští týden bude trošku oddychový, protože si ukážeme několik tipů a triků, ale na to si budete muset ještě sedm dnů počkat. Takže hurá na formuláře!
Jak vytvářet www stránky - 14. díl
Formuláře - pokračování
V minulém díle jsme si ukázali několik základních prvků potřebných k vytvoření formuláře. Dnes budeme v tomto tématu pokračovat a povíme si o dalších prvcích, které je možné ve formulářích použít.
Jak vytvářet www stránky - 13. díl
Formuláře
Dosud jsme se věnovali pouze tomu, jak předat informace návštěvníkům stránek, tedy směrem od vás. Důležitým prvkem Internetu je ale komunikace a to komunikace obousměrná. Je sice pěkné, když budete moci sdělit svůj názor, ovšem bylo by více než dobré, kdybyste umožnili sdělit názor i vašim čtenářům. K tomu existuje několik způsobů jako například diskuzní fóra, knihy návštěv nebo formuláře. Právě poslední zmíněný způsob bude tématem tohoto dílu našeho seriálu.
Jak vytvářet www stránky - 12. díl
V minulém díle jsme se zaměřili trochu více na teorii, které se budeme věnovat i dnes, a pak si ukážeme, jak můžete tabulky prakticky využít při formátování www stránek.
Jak vytvářet www stránky - 11. díl
V minulém díle jsme si vysvětlili, že k vytvoření tabulky vystačíme se třemi základními tagy - TABLE, TR a TD. Zmínili jsme také některé parametry, s jejichž pomocí je možné určit zarovnání obsahu buňky, barvy či třeba šířku mřížky. Dnes se budeme věnovat teorii a podíváme se podrobně na všechny parametry, které můžete při tvorbě tabulek potřebovat.
Jak vytvářet www stránky - 10. díl
Tabulky
Jak jsem slíbil v minulém díle, budeme se dnes věnovat poněkud náročnějšímu tématu - tabulkám. Protože toto téma je poněkud obsáhlejší, budeme se mu věnovat i v příštích dílech našeho seriálu.
Jak vytvářet www stránky - 9. díl
Ve čtvrtém díle jsme si pověděli něco málo o formátování písma v HTML dokumentech. Pokud náš seriál sledujete od začátku, pak umíte tučné písmo, kurzívu, podtržené písmo a sedm dalších typů formátování. Jak ale například udělat barevný text, text určité velikosti, nebo text, který je napsaný jiným než standardním písmem? Toto umožňuje párový tag FONT, kterému věnujeme dnešní díl našeho seriálu.
Jak vytvářet www stránky - 8. díl
Obrázky
Jak by asi vypadaly internetové stránky bez grafiky? V některých případech možná dobře, ale většinou potřebujete návštěvníka něčím zaujmout, upoutat jeho pozornost, a k tomu právě slouží různé grafické prvky.
Jak vytvářet www stránky - 7. díl
Odkazy
V šestém díle jsme si vysvětlili základy vytváření hyperlinkových odkazů. Shrnuto do jedné věty: hyperlinkový odkaz je část dokumentu (zpravidla zvýrazněná), která na kliknutí myší (případně na jiný podnět) aktivuje nějaké spojení. Může to být nejen spojení na jinou www stránku, ale třeba na obrázek, zvuk, video, nebo jakýkoli jiný soubor. Stejně tak existují odkazy, které vedou na jiné místo na téže stránce.
Jak vytvářet www stránky - 6. díl
Vítejte u šestého pokračování našeho seriálu, který vás provede základy vytváření webových stránek. V dnešním díle se podíváme na to, jak lze vytvořit seznamy s odrážkami a krátce také nahlédneme do světa hyperlinkových odkazů, které jsou alfou a omegou Internetu.
Jak vytvářet www stránky - 5. díl
Nadpisy
Dnešním tématem pátého dílu seriálu o vytváření www stránek budou nadpisy. Nadpisy slouží k optickému členění stránky a je vhodné zachovávat při jejich používání jisté konvence.
Jak vytvářet www stránky - 4. díl
Formátování textu je základem každé www stránky. Mnoho tvůrců webových stránek používá grafiku, která zbytečně zatěžuje návštěvníky dlouhou dobou potřebnou pro její stažení a zobrazení. Podobného nebo stejného efektu lze často dosáhnout vhodně zvoleným formátováním, ale i zde platí zlaté pravidlo "někdy méně znamená více".
Jak vytvářet www stránky - 3. díl
V minulém díle jsme si vysvětlili, jak definovat titulek stránky a jak zobrazit jednoduchý text v okně prohlížeče. Dnes se podíváme na to, jak určit základní (globální) vlastnosti stránky.
Jak vytvářet www stránky - 2. díl
V minulém díle jsme si vysvětlili základní strukturu HTML dokumentů, takže dnes se směle můžeme pustit do první www stránky. Pravda, nebude to zatím žádný zázrak, ale začínat se musí jednoduše
Jak vytvářet www stránky - 1. díl
Dnes začínáme nový seriál, který vás postupně provede jazykem, jehož prostřednictvím můžete vytvářet webové stránky. Ten jazyk se jmenuje HTML (zkratka HyperText Markup Language) a sami uvidíte, že není vůbec složitý. Nejprve se naučíte vytvářet jen základní textové dokumenty, pak probereme grafiku, tabulky, na závěr se dostaneme ke kaskádovým stylům a bude-li zájem, budeme se v dalších dílech zabývat rozšířeními, které vyšperkují vaše www stránky.
Příručka nastavení BIOSu - download všech dílů k off-line prohlížení
Kompletní seriál Příručka nastavení BIOSu si můžete stáhnout v archivu ZIP.
Příručka nastavení BIOSu - 8. díl
Dnes se scházíme u našeho seriálu o nastavování BIOSu naposledy. Ve stručné tabulce najdete přehled doporučených nastavení všech položek, které jsme během sedmi dílů společně probrali.
Příručka nastavení BIOSu - 7. díl
Dnešní díl je předposledním pokračováním našeho seriálu o BIOSu. Příště vám přineseme kompletní souhrn všech doporučených nastavení a také možnost downloadu všech dílů včetně grafiky v jediném souboru k off-line prohlížení.
Příručka nastavení BIOSu - 6. díl
Naše cesta zákoutími BIOSu se pomalu chýlí ke svému konci. Dnes se podíváme do sekcí, které jsou v různých BIOSech nazývány odlišně - nejčastěji se ale setkáte s označením PCI/Plug And Play Setup, Peripherial Setup, PCI/PNP And Onboard I/O Setup nebo PCI & Onboard I/O Setup.
Příručka nastavení BIOSu - 5. díl
V pátém pokračování se podíváme na to, co se skrývá pod položkou Standard CMOS Setup.
Příručka nastavení BIOSu - 4. díl
Dnes se podíváme do málo navštěvované oblasti BIOSu, která se skrývá pod názvem Power Management nebo Power Management Setup. Nastavení jednotlivých položek v této sekci nemá zásadní vliv na celkový výkon počítače, nicméně může být velmi užitečné pro přetaktované procesory.
Příručka nastavení BIOSu - 3. díl
V dalším pokračování našeho seriálu poodhalujícího třináctou komnatu většiny počítačů se podíváme na to, co se skrývá pod menu Chipset Features Setup resp. Advanced Chipset Setup.
Příručka nastavení BIOSu - 2. díl
Druhé pokračování našeho seriálu, v němž si ukážeme další volby, jež mohou podstatně zvýšit výkon vašeho počítače.
Příručka nastavení BIOSu - 1. díl
BIOS (basic input/output system) má zásadní význam na celkový výkon počítače. Jeho úkolem je předat systému informace o tom, jaký hardware je přítomen, jaké má parametry a jak s ním má systém pracovat. Špatné nastavení BIOSu může mít za následek, že Pentium III na 500 MHz bude mít výkon odpovídající obyčejnému Pentiu. Proto jsme pro vás připravili seriál, který vám každý týden odhalí několik zákoutí této třinácté komnaty.
|
|
|
Reklama |
Zde může být vaše reklama.
|
|
|
|
|
Reklama |
|
|