ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
19. únor 2001 - Internet

Proč si myslím, že Megatext.cz je nejlepší český vyhledávač?

V článku Kdo byl nejlepší na českém Internetu v lednu 2001? aneb Souboj portálů jsem se zmínil o portálech a vyhledávačích, kde jsem probíral důvody, proč je ten který server oblíbený mezi uživateli. Na českém Internetu již nějaký ten pátek existuje vyhledávač, který sice v iAuditu nenajdete, nicméně svými vlastnostmi, dle mého mínění,velice výrazně převyšuje všechny ostatní. Jmenuje se Megatext a vyznačuje se rychlostí, velkým množstvím indexovaných stránek, vysokou relevantností nalezených odkazů a především schopností hledat různé tvary zadaného slova, což působí dojmem, že vyhledávač disponuje vlastní inteligencí. Pozitivní je též skutečnost, že jde "pouze" o vyhledávač a nikoli o stránku, kde se v moři dalších odkazů krčí okénko pro vyhledávání. Úspěch této strategie dokazuje například celosvětově nejoblíbenější Google.com, ale také Altavista, která přednedávnem oznámila, že se vrátí zpátky k tomu, čím byla původně - tedy k vyhledávači. Vysvětlení je jednoduché: uživatel, který na Internetu něco hledá, nepotřebuje vědět, že si může zařídit e-mail nebo zahrát hru přes Internet a především nemíní čekat na to, až se mu načte několik desítek kilobajtů velká stránka - chce prostě zadat dotaz a dostat na něj co možná nejvíce odpovídající odkazy, na kterých najde požadované informace. Alespoň mně tato filozofie naprosto vyhovuje a když něco hledám na zahraničním Internetu, jdu na Google, na českém pak nejprve na Megatext a poté na Redbox (proto, že používá k hledání na českém Internetu Google...).

Služeb Megatextu jsem využil již mnohokrát a pokud se nic nezmění, budu je využívat i nadále. Přemýšlel jsem nad tím, jak stručně charakterizovat tento server a nejvíce asi odpovídá větička "rychlý vyhledávač, který vás pochopí". Nechci kritizovat ostatní vyhledávače, pouze jsem se snažil ukázat, že dobrý server nemusí být založen na kvantitě, ale na kvalitě nabízených služeb.

Máte-li z nějakého důvodu rádi jiný vyhledávač, napište mi na adresu redakce@1pcrevue.cz který a především proč. Bude-li ohlasů dostatek, zveřejníme je na našem serveru a budeme pokračovat v diskuzi o tom, který server je skutečně nejlepší a z jakého důvodu.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama