ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. leden 2001 - Internet

Macron Software vs. Economia OnLine - všude samé spekulace

Včera jsme ve článku Další spor na českém Internetu: Macron vs. Economia OnLine informovali o odpojení serverů společnosti Economia OnLine. Jednalo se o servery iHned.cz, MaM.cz a NovaEkonomika.cz. Protože veřejnost zatím nebyla z oficiálních míst obeznámena s důvody, proč společnost Macron Software přikročila k tak radikálnímu kroku, objevila se celá řada spekulací, které se mohou ale také nemusejí zakládat na pravdě.

Jisté je to, že Macron Software dodával Economia OnLine redakční systém WebToDate a podle dostupných informací byl právě tento software příčinou prvotní neshody, která nakonec vyústila v odpojení serverů. Dalším faktem je, že problém se točí kolem neuhrazených faktur za měsíce listopad a prosinec. Macron argumentuje tím, že jeho služby nejsou zadarmo (což by bylo pochopitelné), Economia OnLine oponuje tvrzením, že nesouhlasila s výší účtovaných plateb a dožadovala se projednání celého problému. Macron, soudě podle informací pocházejících z kruhů kolem Economia OnLine, ale jakékoli projednávání odmítl s tím, že nejprve je nutné zaplatit požadovanou částku (tedy přístup, který vůči svým zákazníkům používá Český Telecom).

Možná by bylo zajímavé vědět, z jakého důvodu Economia OnLine nesouhlasila s částkou, kterou jí Macron vyfakturoval. I se selským rozumem se lze velice rychle dovtípit, že tato částka byla vyšší, než podle Economia OnLine měla být. Znamená to tedy, že si Macron naúčtoval něco, co ve skutečnosti neprovedl? Odpověď pochopitelně neznáme, protože ani jedna společnost se konkrétně ke zmíněným fakturám nevyjádřila.

Economia OnLine přišla vypnutím serverů o zisk (např. z reklamy), takže je pochopitelné, že jedná s celou řadou firem, které nabízejí redakční systém. Macron tak, chtě nechtě, přijde o celkem lukrativního klienta a jednu z užitečných referencí, která jistě pomáhala při propagaci WebToDate. V tuto chvíli nelze zcela nestranně říci, která ze zúčastněných stran udělala chybu, nebo dokonce porušila pravidla. Macron by ale pro tak radikální krok, jakým zcela bezesporu vypnutí serverů je, měl mít dostatečně dobré vysvětlení, protože jinak tato aférka může vrhnout velmi nepříjemný stín na celou společnost.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama