ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
29. leden 2001 - Internet

Další spor na českém Internetu: Macron vs. Economia OnLine

Máme tu další zajímavý spor, který tentokrát vyústil ve vypnutí serverů. Na čí straně je pravda a proč to celé odnesou návštěvníci těchto serverů? Inspirace Českým Telecomem není zrovna nejlepší přístup...

Economia OnLine vlastní servery ihned.cz, mam.cz a novaekonomika.cz. Tyto servery byly po technické stránce zajišťovány společností Macron Software a to na základě smlouvy, která měla skončit koncem března tohoto roku.

Jablkem sváru se staly faktury za provozování serverů, s jejichž výší Economia OnLine nesouhlasila a navrhla projednání celé záležitosti. Macron Software se ale zachovala stejně, jako se v podobných případech chová například Český Telecom: odmítla jakékoli jednání do doby, než budou faktury zaplaceny. Economia OnLine celkem pochopitelně tento způsob řešení nepřijala a Macron Software následně vypnul všechny jmenované servery. Economia OnLine začala prakticky ihned pracovat s novým partnerem na obnovení provozu serverů od tohoto pondělí.

Na čí straně se stala chyba? Podle mého názoru je problém v nesprávném přístupu Macron Software (v pozici prodávajícího). Pokud zákazník (zde Economia OnLine) nesouhlasí s výší účtovaných služeb, měla by se solidní firma v první řadě pokusit vyřešit problém a celou věc projednat. Podmiňovat projednání nebo přezkoumání správnosti výše účtovaných poplatků jejich zaplacením je způsob přinejmenším podivuhodný a pokud je mi známo, používá jej ve vztahu ke svým zákazníkům snad jedině Český Telecom.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama