ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
31. leden 2002 - Viry

Poradna: Jak odstranit virus W32.MyParty

Otázka:

Dobrý den, na Vašich stránkách jsem nalezl nějaké informace o novém viru MYPARTY. Tento vir mi přišel včera večer e-mailem domů a já ho stáhnul. Kontroloval jsem ho antivirovým programem AVG 6.0 s poslední aktualizaci, ale nic nenašel a já ho spustil. Můžete mi poradit, co mám teď dělat? Nevím, jestli mi někde uvnitř počítače ještě někde zůstal nebo ne.

Odpověď:

Tento virus by mělo AVG 6.0 detekovat s updatem č. 319 vydaným 28. ledna 2002. Pokud tomu tak nebylo, rozhodně kontaktujte firmu Grisoft, která je výrobcem tohoto produktu.

Téměř určitě tento virus ve Vašem počítači je a s největší pravděpodobností se rozeslal na všechny adresy z adresáře kontaktů a používáte-li MS Outlook Express, pak i na všechny adresy, jež nalezl v doručené a odeslané poště.

Podle dostupných informací stačí k deaktivaci viru provést následující:

  1. smazat soubor, který najdete ve složce c:\recycled. Tento soubor má název složený z písmena F--číslo--číslo--číslo (přičemž číslo jsou náhodná čísla).
  2. smažte soubor regctrl.exe, který může být ve složce c:\recycled (máte-li Windows 95/98/Me) nebo v kořenovém adresáři disku C (pod Windows NT/2000/XP).
  3. ve složce v níž máte nainstalovaný operační systém (obvykle c:\Windows nebo c:\winnnt) otevřete složku Start Menu-Programy-Po spuštění a smažte soubor msstask.exe (jedná se o trojského koně umožňujícího průnik do počítače).
V zájmu ostatních nezapomeňte upozornit uživatele, od kterého jste infikovanou zprávu dostal, že jeho počítač je napaden tímto virem.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama