ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. leden 2002 - Viry

Nový virus vás pozve na párty

Rodina virů, které číhají třeba právě na váš počítač, se rozrostla o další kus. Novinka se jmenuje W32.Myparty a jedná se o klasického červa, jež ke svému šíření používá elektronickou poštu. Zpráva obsahující virus má předmět new photos from my party! a obsahuje text Hello! My party... It was absolutely amazing! I have attached my web page with new photos! If you can please make color prints of my photos. Thanks!. V příloze se nachází soubor www.myparty.yahoo.com, který na první pohled působí dojmem, že se jedná o odkaz na webové stránky. Stačí si ale jeho název přečíst ještě jednou a snadno poznáte, v čem je háček. Ano, právě v příponě .com, která je používána pro spustitelné soubory. Po otevření přílohy se tedy neobjeví žádná webová stránka, nýbrž se spustí program - virus.

Následně se červ rozešle na všechny kontakty z adresáře a adresy, které nalezne v doručené a odeslané poště v MS Outlook Expressu. Jedna kopie putuje i na adresu autora tohoto zlomyslného kódu.

Jestliže má infikovaný soubor jméno Access, pokusí se spustit výchozí prohlížeč a otevřít adresu www.disney.com. Vzhledem k tomu, že červ neobsahuje žádný příkaz k přejmenování na tento název, je provedení zmíněné akce poměrně málo pravděpodobné.

Patrně nejzásadnější vlastností, která funguje pod operačními systémy Windows NT, 2000 a XP, je umístění trojského koně dovolujícího hackerům průnik do počítače.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama