ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
21. květen 2001 - Viry

Virové novinky: Dávejte si pozor na e-maily

Nový červ VBS.Hard se skrývá za zpravodajství Symantecu

Minulý týden se objevil nový počítačový červ označovaný jako VBS.Hard. Jako drtivá většina současných virů se i tento šíří prostřednictvím elektronické pošty v e-mailu s předmětem FW: Symantec Anti-Virus Warning. Tělo dopisu napodobuje oficiální zprávu divize Anti Research Center společnosti Symantec a na jeho konci je podpis F. Jones Symantec senior developer. Ve skutečnosti se samozřejmě jedná o podvrh.

Nebezpečí se skrývá v příloze, ve které je soubor www.symantec.com.vbs. V případě, že tento soubor spustíte, dojde k aktivaci viru, který následně změní nastavení operačního systému, rozešle se na všechny adresy z adresáře kontaktů a 24. listopadu zobrazí dialogové okno.

Mawanella: Nový virus vytvořený generátorem

Dalším přírůstkem do rodiny VBS virů je Mawanella známá též pod názvem VBSWG.Z. Virus se nejprve rozšířil v USA, odkud se následně dostal do Asie, Austrálie a Evropy. Podle dostupných informací byl tento červ vytvořen generátorem VBS Worm Generator. Tento generátor byl použit pro vytvoření celé řady virů, mimo jiné i známého viru VBS.Kournikova, který zahltil Internet v únoru tohoto roku.

Novinka se samozřejmě šíří elektronickou poštou v e-mailu s předmětem Mawanella a textem Mawanella is one jf the Sri Lanka's Muslim Village. V příloze je soubor MAWANELLA.VBS po jehož spuštění se zobrazí hořící dům sestavený z ASCII znaků a politicky orientovaný text Mawanella is one of the Sri Lanka's Muslim Village. This brutal incident happened here 2 Muslim Mosques & 100 Shops are burnt. I hat this incident, What about you? I can destroy your computer I didn't do that because I am a peace-loving citizen. Během toho se virus zkopíruje do systémové složky a následně se rozešle na všechny adresy z adresáře kontaktů.

Většina antivirových společností již vydala update, díky kterému jejich produkty dokáží VBS.Hard i Mawanellu identifikovat a odstranit. Jako vždy je samozřejmě nejbezpečnější obranou prevence - tedy nespouštění žádných souborů, které přijdou jako příloha e-mailu.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama