ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
14. únor 2001 - Viry

Další e-mailový virus, tentokrát s Annou Kournikovovou

Když se na scéně objevil virus LoveLetter (nazývaný též ILOVEYOU), překvapil laickou i odbornou veřejnost rychlostí svého šíření. Ta byla dána nepozorností uživatelů, kteří bez obav otevírali přílohu nazvanou ILOVEYOU v domnění, že jde o vyznání lásky, zatímco ve skutečnosti se jednalo o VB skript, který se spustil, způsobil poškození některých dat a navíc rozeslal sám sebe na adresy uložené v adresáři kontaktů.

Na podobnou notu hraje i nový virus označovaný jako VBS/Anna či VBS/SST, který ke svému šíření používá elektronickou poštu. Virus je uložen v příloze jako AnnaKournikova.jpg.vbs, což pochopitelně mnoho uživatelů zmate, neboť přípona .jpg působí neškodně a mírně znalý uživatel předpokládá, že se bude jednat o obrázek pohledné tenisové hvězdy. Skutečná přípona .vbs ale jednoznačně ukazuje, že jde o další virus napsaný ve Visual Basic Scriptu, tedy ve stejném jazyku, jako již zmiňovaný LoveLetter. Díky nepozornosti uživatelů se tento virus velice rychle rozšířil a již počátkem tohoto týdne jsme zaznamenali informace o jeho výskytu v naší republice. Na rozdíl od LoveLetteru VBS/Anna neprovádí žádnou destruktivní činnost, nicméně rozesílá se na všechny adresy z adresáře.

Jak tedy poznáte e-mail s tímto virem? Zcela jednoduše: předmět zprávy je Here you have, ;o), tělo obsahuje text Hi: Check This! a v příloze je výše zmíněný soubor. V případě, že dostanete takovou zprávu, doporučujeme její smazání.

Některé antivirové programy tento virus detekují, nicméně v rámci bezpečnosti doporučujeme provést aktualizaci.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama