ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
8. únor 2001 - Viry

Blíží se svátek Sv. Valentýna - pozor na zamilované e-maily s virem!

Výrobci antivirových programů varují před skutečností, že velká část uživatelů si nevzala ponaučení z řádění e-mailového viru LoveLetter, který způsobil v květnu loňského roku doslova katastrofu. Škody způsobené tímto virem byly tehdy vyčísleny na 7 miliard USD.

Například průzkum britské antivirové firmy MessageLabs ukazuje, že více než třetina uživatelů elektronické pošty bez jakýchkoli obav otevře e-mail s předmětem "I Love You". S blížícím se svátkem zamilovaných pak s velkou pravděpodobností stoupne procento těch, kteří v očekávání, kdo že je to vlastně miluje, otevřou přílohu s virem.

Ze zmíněného průzkumu byla zveřejněna i další zajímavá čísla. Například 54 procent uživatelů otevře e-mail s titulkem "Great Joke" (vynikající vtip), 50 procent "Look at this" (podívej se na to), 46 procent otevře zprávy s předmětem "Re:" (používá se při odpovídání na e-maily), 40 procent se nebojí otevřít zprávu, která nemá žádný předmět a 39 procent se nechá zlákat k přečtení zprávy s předmětem "Special Offer" (speciální nabídka).

Nebezpečí e-mailových virů je především v rychlosti jakou se dokážou šířit. Tyto viry totiž zpravidla rozesílají své kopie na všechny nebo na vybrané e-mailové adresy, které najdou v adresáři poštovního klienta. Rychlost doručování zpráv z jednoho konce světa na druhý se přitom počítá na vteřiny, maximálně na minuty. Dalším nebezpečím jsou viry obsažené přímo v těle zprávy, které se objevily teprve v loňském roce. Na rozdíl od standardních e-mailových virů, jež musel uživatel spustit z přílohy e-mailu, se tyto viry aktivují automaticky v okamžiku, kdy si uživatel otevře zprávu ke čtení.

Dávejte si tedy velice dobrý pozor a alespoň u počítače nedejte na to, že se blíží svátek Sv. Valentýna. Pokud vám přijde e-mail s předmětem "I Love You", neprodleně jej smažte a upozorněte odesílatele, že má patrně infikovaný počítač. Pochopitelně se mějte na pozoru pořád, protože virů, které ke svému šíření používají elektronickou poštu, jsou stovky, ne-li tisíce, a denně přibývají další. Na obranu proti nim vám můžeme doporučit dvě věci: kvalitní antivirový program a opatrnost.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama