ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
23. leden 2001 - Viry

Virus Melissa se opět vrací

V roce 1999 se objevil virus Melissa, který byl jedním z prvních, jež se masivně rozšířil prostřednictvím elektronické pošty (v té době se jednalo o nejrychleji se šířící virus). Pokud uživatel otevřel dokument infikovaný Melissou, rozeslal virus e-mailem svou kopii na padesát adres z adresáře kontaktů MS Outlooku.

Od té doby vznikla celá řada klonů a část zdrojového kódu pro rozesílání infikovaných souborů elektronickou poštou použila celá řada programátorů ve svých virech. Nejnovější verze nazvaná Melissa-W, která se objevila v polovině minulého týdne, byla původně určena pro platformu Apple Macintosh. Antivirové společnosti označily její nebezpečnost jako střední, ovšem vzhledem k rychlému šíření uvažují o zvýšení známky. Podle Symantecu je zatím Melissa-W hodnocena stupněm 4, což znamená vážné nebezpečí.

Jak poznáte zprávu, která obsahuje Melissu-W? Zcela jednoduše - předmět této zprávy začíná slovy Important message from a zpráva obsahuje text Here is that document you asked for ... don't show anyone else ;-). V příloze pak je dokument Wordu, jehož otevřením (v případě že povolíte makra) se virus aktivuje. Jestliže tedy obdržíte e-mail s výše uvedeným předmětem, neotevírejte přiložený soubor, zprávu smažte a upozorněte odesílatele na to, že má s velkou pravděpodobností infikovaný počítač.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama