ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
6. září 2000 - Viry

Nový virus z Filipín

Americké centrum pro ochranu infrastruktury vydalo varování před novým počítačovým virem pocházejícím z Filipín, který se podobá známému a celosvětově rozšířenému ILoveYou. Virus byl objeven v pátek a během víkendu stačil napadnout několik počítačů. Odborníci na virovou problematiku ovšem upozornili, že zatím nemají žádné zprávy o tom, že by se jednalo o celosvětovou infekci.

Virus je pojmenován podle známé postavičky z dílny Walta Disneye kačera Donalda (tedy Donald Duck) a šíří se v e-mailové zprávě s předmětem "erap estrada," což je přezdívka filipínského prezidenta Josepha Estrady. Po otevření přiloženého souboru, nazvaného "DonalD.trojan" virus, podobně jako ILoveYou, sesbírá uživatelská jména a hesla, která najde v počítači.

Situace je ale v tuto chvíli celkem klidná a DonaldD se rychle množí především v oblasti Filipín. Díky tomu již stačila většina výrobců antivirových programů připravit update antivirových databází, takže uživatelé chránící svá data kvalitním (a především updatovaným!) antivirem mohou zůstat bez obav. Nebezpečí je zatím malé, ovšem není dobré je podceňovat - vzpomeňte si na již zmíněný ILoveYou, který se objevil v květnu (mimochodem autor podle všeho pocházel taktéž z Filipín), infikoval miliony počítačů po celém světě a způsobil škody v řádu miliard dolarů.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama