ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
Tipy a triky
neuvedeno - Tipy a triky
Jak zrychlit připojení k Internetu
Pro rychlejší připojení k Internetu pod Windows 98 doporučujeme provést následující změny...

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 13: Automatické datum na www stránce
K vypsání datumu na stránce můžeme použít formulářové pole. To provedete následovně...

neuvedeno - Tipy a triky
Jak vypnout automatické otvírání nebezpečných souborů v MS Outlook Express
Přijde-li vám elektronickou poštou e-mail obsahující jako přílohu dokument vytvořený v některé z aplikací MS Office, považuje je MS Outlook Express za bezpečný, nezobrazí standardní dialog Upozornění před otevřením přílohy a dokument rovnou otevře v přidružené aplikaci.

neuvedeno - Tipy a triky
Obrázek z Internetu přímo na pracovní plochu
Pokud vás na Internetu zaujme nějaký obrázek, který byste si chtěli umístit jako tapetu na pracovní plochu, existuje několik cest, jak to lze provést.

neuvedeno - Tipy a triky
Tichoučký modem
Vadí vám zvuky, které vyluzuje modem v okamžiku, kdy navazuje spojení? Není problém je zcela potlačit.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak "ručně" aktivovat spořič obrazovky
Pokud budete chtít sami spouštět spořič obrazovky, stačí vytvoření zástupce spořiče na ploše. Nevíte-li jak na to, čtěte dál...

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 12: Automatické přesměrování na jinou stránku - 2. způsob
V minulosti jsme si popsali automatické přesměrování na jinou www stránku pomocí JavaScriptu. Dnes si popíšeme další způsob, kterým lze dosáhnout téhož.

neuvedeno - Tipy a triky
Ikona pro zobrazení plochy
Jistě se vám stalo, že jste se potřebovali dostat na pracovní plochu zrovna v okamžiku, kdy jste měli otevřeno několik oken. Možností je více: buď budete jedno okno za druhým zavírat klikáním na tlačítko Minimalizovat, nebo použijete klávesovou zkratku Windows+M.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak změnit adresář, do kterého se ukládají zvukové soubory?
Windows ukládají a hledají zvukové soubory ve složce C:\Windows\Media. Chcete-li toto nastavení změnit, musíte provést úpravu v registrech.

neuvedeno - Tipy a triky
Vypněte animace ve Windows 98
Animace všech možných menu a nabídek, které se po kliknutí pomalu rozbalují, vypadá sice zpočátku efektně, ale postupně se okouká a začne být nudná. Navíc se zbytečně zatěžuje procesor, čímž pochopitelně mírně klesá výkonnost celého stroje.

neuvedeno - Tipy a triky
E-mail s velkou důležitostí
Pokud posíláte e-mailovou zprávu a chcete, aby vynikla, můžete jí nastavit vyšší důležitost. V MS Outlook Expressu například příjemce v náhledu uvidí vedle jména odesílatele červený vykřičník, podle čehož ihned pozná, že zpráva je důležitá.

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 11: Automatické přesměrování na jinou stránku - 1. způsob
Tento tip se vám bude hodit v případě, že přestěhujete své www stránky na jiný server. Návštěvník, který si pamatuje pouze starou adresu tak bude automaticky přesměrován na nové umístění, aniž by musel kamkoli kliknout.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak ovlivnit zalomení stránek v MS Excel 97?
Potřebujete-li v Excelu vytisknout několik pod sebou jdoucích tabulek, můžete se dostat do situace, kdy na jednom listu bude jedna tabulka končit a druhá začínat. Jistě mi dáte za pravdu, že takový dokument nevypadá dobře. Řešení je jednoduché.

neuvedeno - Tipy a triky
Změna implicitního písma v MS Outlook Express
Emailový klient MS Outlook Express standardně používá písmo Arial v normální řezu o velikosti 10. Chcete-li například používat modře zbarvený Times o velikosti 11, musíte si ho nadefinovat v šablonách.

neuvedeno - Tipy a triky
Aby počítač neusínal...
Windows 98 automaticky při své instalaci nastavují úsporné režimy, aniž se zajímají o názor uživatele. Jestliže vám vadí soustavné usínání a probouzení monitoru a pevného disku, můžete úsporný režim vypnout.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak dostat ikonu nastavení obrazovky na hlavní panel?
Pokud často měníte parametry obrazovky (rozlišení, barevnou hloubku, obnovovací frekvenci), můžete si celý proces nastavování urychlit tím, že si umístíte ikonu nastavení obrazovky na hlavní panel vedle ukazatele času. Jak na to?

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 10 - uzavření okna kliknutím na odkaz
Chcete-li dát návštěvníkovi svých stránek možnost uzavřít aktuální okno prohlížeče kliknutím na hyperlinkový odkaz, stačí vložit do stránky následující kód...

neuvedeno - Tipy a triky
Které programy jsou spuštěny?
Jestliže ve Windows spustíte více programů, nebo otevřete více oken (např. MS Internet Exploreru), může se stát, že se ve změti tlačítek na hlavním panelu postupně přestanete orientovat.

neuvedeno - Tipy a triky
Ozvučené Windows
Máte-li počítač vybavený zvukovou kartou a reproduktory, můžete si celé Windows ozvučit.

neuvedeno - Tipy a triky
Jaké fonty jsou nainstalovány?
Chcete-li vědět, jaké fonty (typy písem) máte na počítači nainstalovány, postupujte následovně...

neuvedeno - Tipy a triky
Kouzla s velkými písmeny ve Wordu
Málo známou schopností MS Wordu 97 je inteligentní změna velikosti písma.

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 9 - hudba na pozadí www stránky
Mnoho webmasterů (obzvláště "příznivci" MS FrontPage) integruje hudební podklad do stránky parametrem BGSOUND v elementu BODY. Bohužel si ale neuvědomují, že tento tag není normovaný a podporuje jej pouze prohlížeč MS Internet Explorer.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak obnovit zmizelé ikony
Po nešikovném zásahu do registrů se může stát, že přijdete o některé systémové ikony na ploše (Koš, Doručená pošta, ...). Pomoc je velmi snadná...

neuvedeno - Tipy a triky
Jak odstraňovat soubory bez dotazu
Windows 9x mají vlastnost ptát se na každý požadovaný úkon (opravdu chcete...?), která je sice dobrá pro začínající uživatele, ale pokročilé uživatele zdržuje, neřku-li obtěžuje.

neuvedeno - Tipy a triky
Definice záhlaví a zápatí stránky v MS Excelu
Někdy můžete v Excelu potřebovat, aby při tisku byly v zápatí jednotlivé stránky číslovány, případně tisknout například datum v prvé části záhlaví. Pomoc je jednoduchá....

neuvedeno - Tipy a triky
Poznámky přímo na pracovní ploše
Některé aplikace (např. MS Word, WordPad, ...) umožňují vytváření tzv. výstřižků, což jsou části textu, které si třeba můžete uložit na pracovní plochu.

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 8: Efektní vodorovné linky bez grafiky
Na mnoha webových stránkách jsou k nalezení všelijaké horizontální linky určené k oddělení jednotlivých pasáží příslušného dokumentu tvořené zpravidla obrázkem ve formátu GIF. Podobně působivých kreací můžete dosáhnout i bez grafiky pomocí prostého HTML.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak smazat historii v MS Internet Exploreru
Pokud v Internet Exploreru stisknete tlačítko Historie, získáte přehled o tom, jaké stránky jste navštívili v poslední době. Co ale dělat v případě, že nechcete, aby tyto informace získal někdo nepovolaný?

neuvedeno - Tipy a triky
Jak tisknout záhlaví tabulky v MS Excelu na každé stránce
Máte-li tabulku čítající několik desítek nebo stovek řádků, vytiskne se vám záhlaví tabulky pouze na první stránce. Pokud pak například na třicátém listě potřebujete vědět, co je vlastně umístěno ve třetím sloupci, musíte se podívat na první stránku se záhlavím. Tento problém se dá vyřešit...

neuvedeno - Tipy a triky
Jak znovu zapnout tipy dne v MS Word
Tipy dne většina uživatelů vypíná hned při prvním spuštění MS Wordu, protože zbytečně zdržují start této aplikace. Pokud byste ale někdy v budoucnu chtěli tyto tipy znovu zobrazovat (například předáte-li počítač méně zkušenému kolegovi), stačí udělat následující...

neuvedeno - Tipy a triky
Jak v MS Wordu vložit znak, který nemáte na klávesnici?
Pokud potřebujete do dokumentu vložit například znak copyright (©), Trade Mark (™), nebo jiný, který nenajdete na klávesnici, stačí...

neuvedeno - Tipy a triky
HTML tip č. 7: Rolující text pomocí JavaScriptu
Chcete na své stránky umístit rolující text? Pak můžete použít buď element MARQUEE, který je podporován výhradně MS Internet Explorerem, nebo to provést jednoduchým skriptem, který zvládne i Netscape Navigator.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak najít e-mailovou zprávu v MS Outlook Express
Jestliže máte rozsáhlou e-mailovou korespondenci, jistě mi dáte za pravdu, že vyhledat jednu konkrétní zprávu může zabrat poměrně značnou dobu. Naštěstí Microsoft vybavil Outlook Express vyhledáváním.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak udělat, aby Přehrávač CD poznal vložený disk
Vložíte kompaktní disk a program Přehrávač CD vám hned zobrazí jméno interpreta i název právě přehrávané skladby. Jak to zařídit?

neuvedeno - Tipy a triky
Jak vytisknout jen část dokumentu
Máte před sebou dlouhý dokument a potřebujete z něj vytisknout jen jediný odstavec. Žádný problém - většina "slušných" programů tuto volbu podporuje (patří mezi ně i všechny aplikace MS Office).

neuvedeno - Tipy a triky
Panely nástrojů v MS Word
Často se setkávám s případem, kdy si uživatel nechtěně vypnul panely nástrojů v MS Word. Pomoc je jednoduchá...

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 6: Jak vypsat uživateli jméno jeho browseru
Chcete-li, aby se návštěvníkovi vašich stránek v textu zobrazilo jméno prohlížeče, který používá, stačí do těla dokumentu vložit kraťoučký JavaScript.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak vložit ve Wordu hypertextový odkaz
Na webových stránkách jsou hypertextové odkazy, které vás po kliknutí přenesou třeba na dokument na druhém konci světa (pardon, Internetu) zcela běžnou záležitostí. Hypertextovým odkazem můžete ale vyzdobit i své výtvory v MS Wordu.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak odebrat programy z nabídky Start
Programy, respektive jejich zástupce z nabídky Start, by měl automaticky odebrat odinstalační program. Protože ale ne všechny odinstalátory fungují bez chyby, můžete někdy potřebovat odstranit nežádoucí ikony ručně.

neuvedeno - Tipy a triky
Rychlá změna vzhledu celých Windows
Ke změně vzhledu Windows slouží řada programů, které jsme na těchto stránkách recenzovali. Nechcete-li instalovat na svůj počítač další software, který zpravidla zatěžuje procesor, můžete svá Windows zkrášlit velmi jednoduchým nastavením.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak lépe zabezpečit svůj počítač před útokem z Internetu?
Pokud si na váš počítač udělá zálusk nějaký zkušený hacker, pak je většina dostupných prostředků zcela zbytečná. Můžete se ale bránit před škodlivými aplety, skripty, objekty Active X a podobnými rozšířeními, které obvykle nemají podstatnou funkci a přitom mohou být potenciálně nebezpečné.

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 5: Tlačítko místo odkazu
Jestliže chcete místo hyperlinkového odkazu použít tlačítko, můžete použít "prázdný formulář". Zdrojový kód takového objektu vypadá následovně...

neuvedeno - Tipy a triky
Jak zabezpečit spořič obrazovky heslem
Pokud musíte často odcházet od počítače a potřebujete alespoň částečně zabezpečit svá data, můžete si trochu pomoci spořičem, který dovolí pracovat s počítačem pouze po zadání správného hesla.

neuvedeno - Tipy a triky
Menší ikony v nabídce Start
Chcete-li mít menší ikony v nabídce Start, stačí udělat následující...

neuvedeno - Tipy a triky
Jak zakázat změnu rozložení ikon na ploše
V některých případech můžete potřebovat, aby uživatelé neměli možnost měnit rozložení ikon na pracovní ploše. Pomoc je jednoduchá, ale musíte zasáhnout do registrů.

neuvedeno - Tipy a triky
Změna implicitního písma v MS Word 97
MS Word 97 má jako standardní písmo nastavený Times New Roman velikosti 10. Pokud chcete místo něj používat jiné písmo, nebo jinou velikost, stačí provést následující...

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 4: Popisek hyperlinkového odkazu
Najedete kurzorem myši nad hyperlinkový odkaz a zobrazí se žlutý obdélníček se stručným popisem toho, kam vás odkaz zavede. Jak na to?

neuvedeno - Tipy a triky
Jak změnit vyhledávání v MS Internet Exploreru
Pokud do adresního řádku Internet Exploreru napíšete "go " následované libovolným slovem, Explorer se připojí k vyhledávacímu serveru Microsoftu, který požadované slovo vyhledá. Protože ale tento server nepatří zrovna ke špičce, můžete si pomocí registrů nastavit úplně jiný vyhledávač.

neuvedeno - Tipy a triky
Šetřete své oči v MS Wordu
Řada uživatelů má na patnáctipalcovém (nebo i větším) monitoru nastavený MS Word tak, že písmenka jsou příliš malá a samotný text se zalamuje několik centimetrů od pravého kraje.

neuvedeno - Tipy a triky
Základní informace o počítači přímo z Windows
Nejdůležitějším údajem informujícím o výkonu počítače je velikost operační paměti. Nechcete-li studovat tabulku vypsanou BIOSem ani instalovat žádný program pro detekci hardware, můžete se alespoň základní informace dozvědět přímo z Windows.

neuvedeno - Tipy a triky
Nastavení kvality tisku
Chcete po své tiskárně vyšší kvalitu tisku, nebo naopak potřebujete šetřit pásku, toner nebo cartridge?

neuvedeno - Tipy a triky
Jak si udělat vědeckou kalkulačku
Když spustíte ve Windows program Kalkulačka (Start-Programy-Příslušenství-Kalkulačka), objeví se vám na obrazovce velmi prostá kalkulačka nabízející pouze základní funkce. Požadujete-li více, stačí...

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 3: Dynamicky se měnící hodiny na www stránce
Možná jste již narazili na stránku, kde se průběžně zobrazoval datum a čas. Pokud chcete své stránky vyšperkovat podobnou "lahůdkou", stačí vložit do kódu následující skript...

neuvedeno - Tipy a triky
Barevné pozadí v MS Word
Máte barevnou tiskárnu a chtěli byste vytvářet dokumenty s barevným pozadím? Jednou možností je koupit si barevný papír, ale pokud zrovna není po ruce, nebo chcete mít pozadí dokumentu hodně netradiční, můžete si pomoci sami.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak sledovat rychlost připojení k Internetu
Pokud chcete mít opravdu dobrý přehled o tom, jak rychle proudí data z Internetu směrem k vám, a jak rychle směrem od vás, nemusíte kvůli tomu instalovat žádný software. Stačí si ve Windows zapnout a správně nastavit Sledování systému.

neuvedeno - Tipy a triky
Jak se rychle dostat k systémovým souborům
Někdy se vám může hodit následující tip: potřebujete-li se rychle dostat k systémovým souborům (autoexec.bat, config.sys, win.ini, system.ini a protocol.ini) stiskněte...

neuvedeno - Tipy a triky
Jaké je dnes datum?
Také vždy, když potřebujete do dopisu napsat datum, sáhnete po kalendáři, nebo se podíváte na hodinky? Jde to i jednodušeji!

neuvedeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 2: Otevření odkazu v novém okně
Chcete-li, aby se stránka, na níž vede hyperlinkový odkaz, otevřela v novém okně, stačí přidat do kódu odkazu parametr target="_blank".

neuvedeno - Tipy a triky
Jak zredukovat nabídku Nový
Pod položkou Nový objekt se kromě Zástupce a Složka skrývá i řada dokumentů, které můžete tímto způsobem vytvořit. Velice málo uživatelů ale této možnosti využívá a proto jistě nebude na škodu některé ze zbytečných položek odstranit.

neurčeno - Tipy a triky
Přemístěte si hlavní panel
Ne vždy musí být ideální umístění hlavního panelu v dolní části obrazovky.

neurčeno - Tipy a triky
Jak dostat zástupce z menu Start na plochu
Jak získat plnohodnotného zástupce, který je zpravidla mnohem rychleji přístupný, než z menu Start.

neurčeno - Tipy a triky
Přepnutí režimu příkazové řádky
Když pracujete v příkazové řádce, můžete někdy potřebovat celoobrazovkový režim, jindy zase jenom okno.

neurčeno - Tipy a triky
Údržba systému přes jedinou ikonu
V případě, že nepoužíváte automatickou údržbu systému pomocí Plánovače úloh, pak si můžete zjednodušit celý proces tím, že spustíte kontrolu a defragmentaci pevných disků přes jedinou ikonu.

neurčeno - Tipy a triky
Zrychlení formátování
Pokud chcete naformátovat disketu v příkazové řádce, musíte po dokončení celé procedury zadat název diskety a odpovědět na otázku, zda chcete formátovat další disk.

neurčeno - Tipy a triky
Zbavte se úvodní obrazovky Outlook Express
Můžete mít třeba Pentium III 650 MHz a vteřina strávená koukáním na nepříliš esteticky vyvedené logo té které aplikace trvá stejně dlouho, jako na staré 486. U Outlook Expressu jde naštěstí úvodní obrazovka vypnout.

neurčeno - Tipy a triky
Zkrášlete si tlačítka MS Internet Exploreru
Že je design tlačítek Internet Exploreru nic moc? Žádný problém - upravte si pozadí tlačítkové lišty dle své libosti.

neurčeno - Tipy a triky
Nastavte si správně tiskárnu
Jestliže máte více tiskáren (např. lokální a síťové), nastavte si tu, kterou používáte nejčastěji, jako výchozí.

neurčeno - Tipy a triky
Dosti otravných pomocníků v MS Office
Také vám lezou na nervy neustále otravující pomocníci, které do svého kancelářského balíku zakomponoval Microsoft? Pokud už je nechcete ani vidět, pomůže editace registrů.

neurčeno - Tipy a triky
Kterak mít ikony v True Coloru
Jestliže byste rádi viděli na své pracovní ploše ikonu v realističtějších barvách, řekněme ve 24 bitovém true color režimu, postupujte následovně...

neurčeno - Tipy a triky
Otevřete nové okno
Když chcete cílový dokument otevřít v novém okně, můžete buď kliknout pravým tlačítkem a zvolit Otevřít v novém okně. Máme pro vás rychlejší způsob.

neurčeno - Tipy a triky
Hledejte, hledejte,...
Hledáte nějaký soubor a nemůžete přijít na to, kam jste jej uložili? Žádný problém!

neurčeno - Tipy a triky
Změna lišty MS Outlook Express
Spusťte MS Outlook Express a podívejte se na horní modrou lištu. Co vidíte? Hmm, Outlook Express. Dobře, ale co kdybyste tam chtěli mít napsáno třeba Můj poštovní program?

neurčeno - Tipy a triky
Zlikvidujte cookies
Možná o tom ani nevíte, ale řada serverů si odkládá informace přímo na váš pevný disk. Obecně je používání cookies doporučeno, neboť jejich zakázání může vést k některým problémům, nicméně jednou za čas se vyplatí trochu uklidit.

neurčeno - Tipy a triky
Nic vás nenapadá?
Představte si, že pracujete ve Wordu, napíšete nějaké slovo a prostě "cítíte", že to není přesně ono. Marně tápete v paměti, jak jinak dotyčný termín vyjádřit a přitom máte po ruce užitečného pomocníka.

neurčeno - Tipy a triky
Zazálohujte si slovník z MS Office 97
Pokud přijdete o uživatelský slovník MS Office (například při poruše pevného disku), musíte programy naučit všechna slovíčka znovu. Přitom stačí málo - pravidelně zálohovat!

neurčeno - Tipy a triky
Jak zpřístupnit rychlé nastavení hlasitosti
Pokud jste v předchozím tipu marně hledali ikonu reproduktoru na hlavním panelu, máte buď špatné ovladače zvukové karty, nebo je tato volba vypnuta. Můžete si jí ale zapnout.

neurčeno - Tipy a triky
Nastavení hlasitosti zvuku
Víte, jak můžete změnit hlasitost zvuku, aniž byste museli otáčet knoflíkem na reprodkutoru? Stačí vám k tomu obyčejná myš.

neurčeno - Tipy a triky
Jak kopírovat z příkazové řádky
Někdy můžete potřebovat zkopírovat výpis DOSového programu do jiné windowsovské aplikace.

neurčeno - Tipy a triky
Jak zakázat příkazovou řádku
Někteří administrátoři odřezávají svým uživatelům pokud možno vše, co přímo nesouvisí s jejich pracovní náplní. Občas se může hodit zakázání příkazové řádky, která v rukou nezkušeného uživatele může způsobit více škody než užitku.

neurčeno - Tipy a triky
Numerická klávesnice při spuštění Windows
V případě, že se vám numerická klávesnice při zavádění systému automaticky neaktivuje v číselném ale v kurzorovém módu, může pomoci malá úprava.

neurčeno - Tipy a triky
Jak napsat znak, který nemáte na klávesnici
Potřebujete napsat písmenko, které ale není ani na české ani na anglické klávesnici? Ač se vám to může zdát nemožné, není to příliš obtížné.

neurčeno - Tipy a triky
Podstatné zrychlení defragmentace
Pokud chcete defragmentovat disk, musíte nejprve projít několika položkami v menu start, zvolit jaký disk chcete defragmentovat a případně nastavit další parametry. Vše se dá ale podstatně zjednodušit tak, že pouze kliknete na ikonu a defragmentace provede veškeré potřebné kroky automaticky.

neurčeno - Tipy a triky
Klávesové zkratky pro MS Internet Explorer
Ne každému vyhovuje práce s myší. Úplně se funkce tohoto vstupního zařízení zbavíte jedině přechodem na MS DOS, nicméně omezit používání myši lze částečně pomocí klávesových zkratek. Dnes vám přináším dvacítku, kterou využijí především uživatelé MS Internet Exploreru.

neurčeno - Tipy a triky
Jak vypnout hlášku o dokončeném stahování
Vadí vám, že se po každém staženém souboru zobrazuje informační hláška o dokončeném stahování? Není nic jednoduššího, než jí prostě vypnout.

neurčeno - Tipy a triky
Jak zjistit, jestli server na Internetu funguje
Určitě znáte případ, kdy se snažíte připojit na nějakou webovou stránku a soustavně dostáváte jako odpověď Error 404 nebo jinou chybovou hlášku. Problém může být v tom, že je vzdálený server (tedy počítač, od nějž požadujete příslušnou www stránku) mimo provoz nebo nedostupný.

neurčeno - Tipy a triky
Jak poznat, zda je pevný disk ve formátu FAT32?
Pokud nevíte, jaký souborový systém je použit na pevném disku, postupujte takto...

neurčeno - Tipy a triky
Jak odstranit položku z Přidat nebo odebrat programy
Některé programy při své odinstalaci zapomenou odstranit údaj z menu Přidat nebo odebrat programy v Ovládacím panelu. Pomoc je velmi jednoduchá.

neurčeno - Tipy a triky
Jak při každém spuštění Windows odstranit informace o otevřených dokumentech
Windows, jak známo, zobrazují v menu Start-Dokumenty patnáct souborů, s nimiž jste pracovali naposledy. To nemusí v některých případech vyhovovat. Přitom lze úplně jednoduše zajistit, aby se při každém spuštění nebo restartu počítače tyto informace smazaly.

neurčeno - Tipy a triky
T602 pod Windows
Je překvapivé, jak velký počet uživatelů používá i na "nadupaných" počítačích obstarožní textový editor T602. Pod Windows 95 a 98 se ale vyskytuje problém se správnou funkcí české klávesnice, který se dá snadno napravit krátkým dávkovým souborem.

neurčeno - Tipy a triky
Kudy tečou data na Internetu
Chcete-li zjistit, kudy musí projít data, než se dostanou ze serveru k vám, můžete použít příkaz tracert.

neurčeno - Tipy a triky
HTML Tip č. 1: Návrat o stránku zpět
Chcete-li, aby se uživatel mohl vrátit na stránku, z níž přišel (bez ohledu na to, kde je tato stránka umístěna), použijte pro odkaz následující kód...

neurčeno - Tipy a triky
Jak napsat do buňky v Excelu záporné číslo
Nejde vám v Excelu napsat do buňky záporné číslo? Máme pro vás řešení.

neurčeno - Tipy a triky
Jak získat místo na disku VII
Další díl našeho tipového miniseriálu, který vám pomůže ušetřit místo na pevném disku.

neurčeno - Tipy a triky
Složka Telefonické připojení sítě přímo na ploše
Nebaví vás neustále procházet několik položek menu Start, abyste se dostali ke složce Telefonické připojení sítě? Žádný problém.

neurčeno - Tipy a triky
Změna rychlosti blikání kurzoru
Vadí vám, že kurzor bliká příliš rychle, nebo naopak pomalu? Ve Windows není žádný problém tento parametr změnit.

neurčeno - Tipy a triky
Profesionální nadpisy v MS Word 97
Dalšího zlepšení vzhledu svých dokumentů můžete dosáhnout použitím netradičních nadpisů.

neurčeno - Tipy a triky
Opravdu efektní texty v MS Word 97
Velmi málo uživatelů má ponětí o tom, že v MS Wordu 97 lze vytvářet velmi efektní texty ozdobené animací.

neurčeno - Tipy a triky
Jak dostat ikony z Ovládacích panelů na plochu
Potřebujete často a rychle měnit například nastavení monitoru, sítě, či jiných vlastností, které jsou přístupné z Ovládacích panelů?

neurčeno - Tipy a triky
Více paměti pro DOSové programy
Maximum paměti pro DOSové programy pod Windows 9x získáte následujícím způsobem...

neurčeno - Tipy a triky
Zrychlené vypsání příjemce e-mailu
Pokud posíláte často e-mail na jednu adresu, můžete si tento proces poněkud urychlit.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama