ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
4. leden 2002 - Tipy a triky

Jak ve Windows 2000/Me/XP zakázat spouštění určitých aplikací

Chcete zakázat uživatelům spouštění určitých aplikací a souborů? I toto lze pod operačními systémy Windows 2000, Windows Me a Windows XP nastavit prostřednictvím registrů. Praktické využití je například ve firmách, kde správce systému může zablokovat možnost instalace programů zákazem spuštění souborů setup.exe nebo install.exe. Jak na to si ukážeme na názorné ukázce.
  1. Spusťte Editor registru (tlačítko Start-Spustit-regedit-OK).
  2. Přejděte do větve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer.
  3. V pravé polovině okna Editoru klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vyberte položku Vytvořit-Nová hodnota DWORD.
  4. Tuto hodnotu nazvěte DisallowRun.
  5. Nyní na nově vytvořenou položku klikněte dvakrát levým tlačítkem myši, čímž vyvoláte dialog pro nastavení hodnoty. Do políčka Údaj hodnoty zapište číslo 1 a potvrďte tlačítkem OK. (poznámka: hodnota 0 všechny restrikce vypíná, hodnota 1 je aktivuje).
  6. Opět klikněte do pravé poloviny okna pravým tlačítkem myši a z kontextového menu zvolte Vytvořit-Nový klíč. Tento klíč nazvěte opět DisallowRun.
  7. Tím jste vytvořili novou větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowRun.
  8. Nyní do této větve můžete přidávat jména aplikací a souborů, které nebude možné otevřít nebo spustit. Jednotlivé soubory přidáte jako textové hodnoty pojmenované čísly (vzestupně od 1 výše), přičemž jako hodnotu dosadíte název souboru.
  9. Pokud byste tedy chtěli zakázat spouštění souborů setup.exe a install.exe, klikněte do pravé poloviny okna pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vyberte Vytvořit-Nová textová hodnota. Položku pojmenujte 1 a poté dvojitým klikem levým tlačítkem myši vyvolejte dialogové okno, kam do políčka Údaj hodnoty vepíšete setup.exe. Následně opakujte načrtnutý postup, přičemž další hodnotu pojmenujte 2 a do údaje hodnoty zadejte install.exe.
  10. Aby se nastavení projevilo, je nutné restartovat operační systém.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama