ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
22. říjen 2001 - Tipy a triky

Nepoužíváte ve Windows 2000 hibernaci? Ušetřete místo na disku!

Operační systémy Windows 2000 přinesly svého času novou funkci nazvanou "hibernace". Ta spočívá v uvedení počítače do vypnutého stavu, přičemž po jeho spuštění nastartuje systém přesně do stavu, v jakém byl před vypnutím (tj. například včetně otevřených dokumentů, spuštěných aplikací atp.). Do režimu hibernace lze systém vypnout standardním způsobem - tedy přes tlačítko Start-Vypnout-Přepnout do režimu spánku.

Podporu hibernace lze nastavit v Ovládacích panelech přes ikonu Možnosti napájení na záložce Režim spánku aktivací zatržítka Zapnout podporu režimu spánku. Systém následně vytvoří v kořenovém adresáři systémového disku soubor hiberfil.sys, který svou velikostí odpovídá velikosti operační paměti. Jak již možná správně tušíte, do tohoto souboru si systém při přechodu do režimu hibernace ukládá data z paměti, aby je mohl po startu znovu natáhnout.

Vzhledem k tomu, že režim hibernace nepoužívá každý, je přítomnost tohoto souboru často naprosto zbytečná a uživatel tak přichází o poměrně značný prostor na disku. Jestliže tedy chcete ušetřit místo, můžete podporu režimu spánku vypnout. To provedete v Ovládacích panelech otevřením Možností napájení na záložce Režim spánku deaktivací zatržítka Zapnout podporu režimu spánku. Soubor hiberfil.sys bude z pevného disku odstraněn automaticky po stisku tlačítka OK.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama