ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
26. duben 2000 - Tipy a triky

Jak nastavit parametry zálohování registrů

Windows 98 přišly s velmi užitečným rozšířením - automatickým zálohováním registrů při spuštění systému. Díky tomu je možné v případě havárie obnovit registry i několik dnů zpátky. Způsob zálohování registrů je nastavitelný editací souboru Scanreg.ini, který najdete ve složce Windows. Po otevření v Poznámkovém bloku uvidíte několik řádků - některé jsou uvozeny středníkem (to jsou komentáře), jiné před sebou středník nemají (to jsou samotné parametry určující jak bude záloha prováděna). Projděme si tedy postupně všechny položky:

 • Backup - určuje, zda bude či nebude prováděno zálohování registrů. Hodnota 0 znamená, že zálohování nebude prováděno, hodnota 1 pak naopak zálohování povoluje.
 • Optimize - určuje, zda bude prováděna automatická optimalizace (zmenšení) registrů. Hodnota 1 optimalizaci povoluje, 0 naopak zakazuje.
 • MaxBackupCopies - počet záložních kopií, jež mají být zachovány (při překročení tohoto počtu je vždy nejstarší záloha smazána a nahrazena novou). Implicitně je nastaveno na 5, ovšem více záloh se může někdy hodit...
 • BackupDirectory - záloha registrů je implicitně umístěna ve složce Windows v adresáři sysbckup jako soubory rb000.cab, rb001.cab.... Jestliže chcete záložní soubory umístit jinam, můžete zde zadat celou cestu k cílové složce.
 • Reklama
   
   
  Aktuální články:
  Reklama
  Zde může být vaše reklama.
   
   
  Reklama
   
  © 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
  ISSN: 1213-080X
  © Karel Kilián ml.
  Zásady ochrany osobních údajů
  Reklama