ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
16. červenec 2001 - Software

WinZip 8.1 Beta je tu!

Komprimační program WinZip je jednou z aplikací, která si udržuje přízeň uživatelů již několik let (podle tiskové zprávy například jen ze serveru download.cnet.com bylo staženo přes 40 milionů kopií). Tento fakt je z velké části způsoben setrvačností uživatelů, kteří ač jsou na trhu podařenější programy (dokonce i zdarma) setrvávají u starého známého produktu, který je nemůže ničím příjemně ani nepříjemně překvapit.

Koncem minulého týdne se objevila první betaverze s číselným označením 8.1 a jak již samo číslo napovídá, nejedená se proti předchozí verzi o žádnou výraznější revoluci.

Aktuální WinZip 8.1 pokračuje v rozšiřování integrace s operačními systémy Windows, přičemž přináší nové vlastnosti uživatelského rozhraní Windows XP. Uživatelé si mohou zvolit, zda program chtějí používat jako součást Průzkumníka, nebo jako samostatnou aplikaci.

Při integraci do Průzkumníka lze pak například přes pravé tlačítko myši rozbalovat soubory do aktuální nebo naposledy použité složky a používat další funkce jako je odesílání zkomprimovaného souboru elektronickou poštou, práce s vícesvazkovými archivy nebo například tisk seznamu souborů obsažených v archivu. O tom, jaké položky budou v kontextové nabídce k dispozici, může rozhodnout uživatel v nastavení programu.

Při použití WinZipu jako samostatné aplikace jsou na výběr dva režimy: jednoduchý s průvodcem, který provede uživatele celým procesem komprese/dekomprese, nebo klasický určený především pro pokročilejší uživatele.

Z novinek jmenujme například možnost rozdělení archivu na více svazků, rozbalování více souborů současně a ikonu vedle ukazatele času usnadňující přístup k programu a posledním zpracovávaným archivům. Přehled všech novinek ve verzi 8.1 můžete najít na domovské stránce http://www.winzip.com/whatsnew81.htm.

Pokud si chcete vyzkoušet betaverzi, můžete si jí stáhnout zde (velikost instalačního souboru je 1,7 MB). WinZip je šířen jako shareware se zkušební dobou 30 dnů. Pokud se rozhodnete pro jeho používání, měli byste jej za 30 USD zaregistrovat. Upgrade z verze 8.0 bude nabízen zdarma.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama