ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
2. listopad 2001 - Internet

Koupí virtuální pastelky pomůžete nevidomým

Na www.bilapastelka.centrum.cz lze až do půli listopadu zakoupit virtuální bílou pastelku. K 30.10. 2001 již bylo odesláno na podporu sbírky 9 577 pohlednic z adresy pohlednice.centrum.cz. Uživatelé centrum.cz podpořili sbírku darováním 1 237 900 kreditů z adresy bonus.centrum.cz.

Neustále se hovoří o neomezených možnostech pohybu na Internetu. Ale je tomu tak i v reálném životě? Pro některé lidi může být velkým problémem vyrazit ven a orientovat se v prostoru bez přípravy na speciálních školeních a výukových programech. Koupí virtuální bílé pastelky po Internetu teď máte možnost připojit se k celonárodní veřejné sbírce pro nevidomé a těžce zrakově postižené pod názvem "Bílá pastelka" přímo ze svého počítače. Nemusíte chodit na poštu vyplňovat složenku ani bankovní příkaz, přispět můžete přímo na internetových stránkách Bílé pastelky: www.bilapastelka.centrum.cz, kde naleznete také další informace o projektu. Je to vůbec poprvé, kdy můžete přispět na prospěšnou věc i v Qměně prostřednictvím elektronické peněženky I LIKE Q.

Bílá pastelka 15. října zahájil Nadační fond Českého rozhlasu celonárodní veřejnou sbírku pro nevidomé a těžce zrakově postižené pod názvem "Bílá pastelka". Ve více než 160 městech České republiky jste si mohli koupit od dobrovolníků sbírky originální bílou pastelku jako symbol světa neviditelných linií, světa nevidomých. Každá zakoupená pastelka pomohla nakreslit příběh do tmy. Pro ty z Vás, kteří jste si nestihli bílou pastelku koupit v ulicích města, je připravena i internetová část sbírky. Na www.bilapastelka.centrum.cz si můžete až do půli listopadu koupit virtuální bílou pastelku. Platby po internetu můžete provést prostřednictvím elektronické peněženky I LIKE Q nebo eBanky. Internetová sbírka probíhá za podpory Centrum.cz, které je také autorem www stránek. Po celou dobu sbírky probíhají další doprovodné akce na internetu. Lidé posílají e-pohlednice svým přátelům, aby se o sbírce dozvěděli z adresy pohlednice.centrum.cz. Uživatelé centrum.cz podporují sbírku darováním kreditů z adresy bonus.centrum.cz. Za každých 100 kreditů získá akce 10 impresí bannerů navíc od centrum.cz. K 30.10. 2001 již bylo odesláno 9 577 pohlednic a darováno 1 237 900 kreditů v hodnotě cca 40 000 Kč.

Komu koupí bílé pastelky pomůžete: výtěžek sbírky bude věnován na speciální výukové programy pro nevidomé a těžce zrakově postižené. V těchto kurzech se učí samostatné chůzi se slepeckou holí, čtení slepeckého písma a jiné dovednosti potřebné k plnohodnotnému samostatnému životu.

Jak si koupit bílou pastelku na internetu:

  1. Navštivte stránku http://www.bilapastelka.centrum.cz/on_line_sbirka.phtml.
  2. Do políčka s vybranou platbou vyplňte svůj e-mail, na který Vám po přispění přijde virtuální bílá pastelka
  3. Do druhého políčka vyplňte výši finančního příspěvku
  4. Stisknutím tlačítka přispět se před Vámi objeví dobře známý zabezpečený platební formulář I LIKE Q nebo eBanky, do kterého vyplňte požadované údaje. Tímto jste si bílou pastelku koupili. Minimální příspěvek za virtuální bílou pastelku je 20 korun (2000 Q), ale zaslat můžete i vyšší finanční dar.
Za první dva týdny fungování internetové sbírky přispělo již více než 100 internetových uživatelů a na sbírkovém kontě bylo připsáno dalších 19.000 Kč. Připojte se i Vy!

Další podrobnosti naleznete na: bilapastelka.centrum.cz/on_line_sbirka.phtml.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama