ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. říjen 2001 - Internet

SYMANTEC SECURITY CHECK POUŽÍVÁ ONLINE UŽ VÍCE NEŽ 6 MILIONŮ UŽIVATELŮ PO CELÉM SVĚTĚ

Tisková zpráva

Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC), světový lídr v internetovém zabezpečení, dnes oznámil, že již více než 6 milionů uživatelů po celém světě využilo online služby Symantec Security Check. Cílem této webové služby je identifikovat a pomoci řešit potenciální bezpečnostní rizika, která ohrožují uživatelovo domácí PC nebo Macintosh. Tento nástroj, který je na Internetu k dispozici zdarma, poskytuje uživatelům snadno srozumitelné informace o možných rizicích, způsobených viry nebo hackery, a o nebezpečí úniku informací z jejich počítače. Na závěr uživatelé obdrží doporučení, jak svůj počítač proti zjištěným rizikům zabezpečit.

Značná část uživatelů se díky nedávné eskalaci internetových rizik obrací na Symantec Security Check, aby zjistili, do jaké míry je jejich počítač vůči novým nebezpečím imunní. Tazatelé se obávají zejména nejnovějších, rychle se šířících virů (mezi které patří mj. CodeRed, SirCam nebo W32.Nimda.A@mm) a také ohrožení soukromí. Např. během kritické epidemie viru CodeRed se oproti běžné návštěvnosti před epidemií počet uživatelů Symantec Security Check téměř zdvojnásobil na 30 000 uživatelů denně.

"Dosažení historického milníku 6 milionů uživatelů dokazuje, že se lidé intenzivně zajímají o rostoucí množství bezpečnostních rizik, která mohou ohrozit jejich počítač a soukromí," řekl Steve Cullen, senior viceprezident Symantec Consumer and Client Product Delivery. "Naší odpovědí na obavy uživatelů je bezplatná služba Symantec Security Check, které mohou zdarma využít lidé z celého světa. Poskytování těch nejmodernějších technologií uživatelům tak, aby se na Internetu cítili bezpečně a jejich práce online mohla být produktivní, je součástí naší dlouhodobé strategie."

S rostoucí návštěvností služby Symantec Security Check uvedl Symantec nový design tohoto webu, který klade důraz na snadnost použití. Nové prostředí kombinuje výhody grafiky s vysokým rozlišením se skupinou užitečných odkazů, pomocí kterých si mohou uživatelé okamžitě otestovat své počítače na odolnost vůči internetovým rizikům a následně si prohlédnout a vytisknout výsledky. Tyto výsledky mohou být navíc online srovnány s výsledky ostatních uživatelů. "Symantec Security Check okamžitě nalezl na mém počítači virus a poskytl mi podrobné rady, jak se zabezpečit před budoucími riziky," řekl Jaunulyn Naegele, učitel matematiky. "Tato webová služba je úžasně efektivním nástrojem pro někoho jako já, kdo se často připojuje k Internetu."

Testy, které provádí služba Symantec Security Check, lze rozdělit do tří kategorií. Zaprvé se jedná o testy proti hackerům, které zahrnují analýzu zranitelnosti síťového prostředí a test přítomnosti NetBIOS. Dále provede Symantec Security Check antivirový scan software, test virových definic a detekci aktivních trojských koní, aby zjistil přítomnost i těch nejnovějších virů na uživatelově počítači. Nakonec Security Check provede analýzu nastavení internetového prohlížeče a v případě potřeby poradí, jakým způsobem si zajistit ochranu soukromých dat. Po ukončení testů si uživatel může přečíst podrobný přehled výsledků a srozumitelné rady, jak zabezpečit svůj počítač před riziky přicházejícími z Internetu.

Uživatelé služby Symantec Security Check mají rovněž možnost dobrovolně poskytnout své výsledky pro zahrnutí do globálního průzkumu zranitelnosti počítačů. Tento průzkum, provedený na 390 723 poskytnutých výsledcích, zatím ukázal, že 36 procent uživatelů umožňuje na svůj počítač neznámý nebo neautorizovaný přístup z Internetu, 44 procent uživatelů nemá dostatečně novou verzi běžně používaného antivirového produktu a 79 procent používá internetové prohlížeče, které poskytují informace o naposledy navštíveném webu ostatním webovým aplikacím, a to bez vědomí uživatele.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama