ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
22. březen 2001 - Internet

Atlas představuje MujPodnik.cz

Tisková zpráva

Dne 20.3.2001 zahájila společnost ATLAS.CZ, a.s. plný provoz nového portálu www.mujpodnik.cz. Součástí služeb portálu je unikátní řešení, umožňující využívat Internet k podnikání prostřednictvím komplexního balíčku služeb. Přenesení kamenného podniku do virtuálního světa Internetu zvládne běžný uživatel bez asistence odborníka na informační technologie a to za jednu hodinu.

Nový portál MujPodnik nabízí podporu podnikatelské činnosti v prostředí Internetu. Jeho součást, aplikace MujPodnik, je prvním komplexním ASP řešením (tj. pronájmem aplikací) pro firmy a podnikatele. Na stránkách www.mujpodnik.cz navíc najdou zájemci o podnikání zdarma praktické informace a pomůcky - ekonomické zpravodajství, daňové a účetní poradny, online výpočty, právní normy, formuláře státní správy atd. Mohou si také vyměňovat zkušenosti pomocí specializovaných diskusních skupin.

Aplikace MujPodnik umožňuje využívat Internet k podnikání prostřednictvím komplexního balíčku služeb, který obsahuje tyto technologie:

  • Registraci a správu doménového jména - pro provoz webu a e-mailu na vlastní doméně,
  • Business web - datový prostor pro vystavení a správu webové prezentace,
  • Business e-mail - řešení elektronické pošty pomocí www rozhraní a poštovního klienta, obsahující filtry a adresář,
  • Business intranet - šablony pro sdílení firemních dokumentů, kontaktů, odkazů a komunikace uvnitř firmy,
  • Online www statistiky - pro sledování a vyhodnocení statistik návštěvnosti webové prezentace,
  • Elektronický obchod - elektronický obchod podporující například komunikaci s ekonomickými systémy Pohoda, Money 2000, Altus Vario a s platebními bránami eBanky a JuicePay,
  • Microsoft FrontPage Extensions - nástroj pro podporu práce s editorem www stránek,
  • Microsoft Office Extensions - technologie pro publikování dokumentů Microsoft Office na webu.
Produkt je kompletně integrován s produkty Microsoft Office a Microsoft Outlook a představuje funkční rozšíření těchto produktů. Je zajištěna internetová konektivita na páteřní síti a stabilita řešení, včetně nonstop uživatelské podpory.

Balíček služeb MujPodnik je nabízen ve dvou variantách, z nichž varianta Standard nabízí základní řešení potřeb internetových služeb. Varianta Profesional nabízí rozšířené parametry služeb a elektronický obchod, založený na již osvědčeném řešení MujObchod. Za používání varianty Standard zaplatí uživatel 590 Kč měsíčně a za variantu Profesional 949 Kč měsíčně. MujPodnik je tak jedinou aplikací v České republice, která umožňuje provozovat komplexní virtuální podnik za necelých 600 respektive 1 000 Kč měsíčně. Jednorázově zaplatí uživatel pouze poplatek za registraci a roční provoz domény, na které bude virtuální podnik umístěn.

Na adrese www.mujpodnik.cz se žádný zájemce o podnikání na Internetu neztratí, protože k dispozici jsou čtyři virtuální průvodci. Každý z nich je zaměřen na různě pokročilého uživatele Internetu.

,,Start na Internetu" provede úplného začátečníka ve využívání Internetu k úspěšnému podnikání. ,,Internet marketing" nabídne vše potřebné k účinné propagaci virtuálního podniku na Internetu. ,,Internet management" představuje nejpokročilejším uživatelům specializované služby, jako například vzdělávání po Internetu, daňové poradenství po Internetu nebo on-line výzkumy mezi zákazníky. Průvodce ,,Podnikání" je určený především pro podnikatele, kteří hledají informace, jako jsou právní normy, rešerše, články atd.

Ve spolupráci s odbornými partnery projektu MujPodnik se připravují další benefity pro uživatele služby a návštěvníky portálu. Uživatelům služby bude během následujících měsíců k dispozici online podvojné účetnictví, antivirová ochrana elektronické pošty a souborů, business disk pro sdílení firemních dokumentů (extranet), systém výměnné bannerové reklamy a dále funkční rozšíření prohlížeče Internet Explorer o navigační bar MujPodnik.

Na poskytování právních textů, podnikatelských diskuzí, daňové a účetní poradny, diskuzních podnikatelských skupin a online výpočtů spolupracuje ATLAS.CZ s firmou Macron Software, která dříve provozovala tyto datové zdroje a aplikace na serveru weboffice.cz.

,,Domníváme se, že nikdy v minulosti neměly podnikatelské subjekty tak blízko k rychlému, jednoduchému a levnému přenesení svého podnikání na Internet," říká Otto Kočí, product manager společnosti ATLAS.CZ, a.s. a dodává: ,,Věříme, že nyní se firmám otevře cesta na nové trhy a e-commerce v České republice pokročí o velký krok vpřed".

Tomáš Koška z Microsoft ČR s.r.o. komentuje službu MujPodnik: "Jsme rádi, že právě ATLAS.CZ jako první v České republice použil technologii Microsoft Office Extensions, která usnadňuje práci s publikováním dokumentů na Internetu a tím vhodně rozšiřuje možnosti produktu Microsoft Office."

"Macron Software poskytuje pro server MujPodnik balík podnikatelských informací, které se osvědčily na serverech Weboffice.cz a iHNed.cz. Například zpracování komentovaných českých zákonů patří k tomu nejlepšímu na českém Internetu. Protože se i nadále chceme koncentrovat především na vývojářské aktivity v oblasti Internetu a multimédií, jsme rádi, že jsme ve firmě ATLAS.CZ našli silného partnera, který nyní naše aplikace provozuje, " říká Martin Šafář, ředitel Macron Software

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama