ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. únor 2001 - Internet

Atlas s novou domovskou stránkou

Nový vzhled Atlasu. Jak se vám líbí?Jeden z nejvýznamnějších českých internetových portálů Atlas.cz oznámil ve své tiskové zprávě úpravu vzhledu domovské stránky http://msn.atlas.cz/. Ta byla údajně vytvořena na základě podnětů uživatelů a také posledních poznatků z oblasti psychologie. Změny mají vést především k intuitivnějšímu pohybu uživatele po portálu, zjednodušení ovládání katalogu a rychlejšímu přístupu k nabízeným službám. Mírné změny doznalo i barevné provedení, které i nadále zůstává věrné modré barvě.

Nutno uznat, že Atlas potřeboval změnu jako sůl, neboť široká škála nabízených služeb doslova přehlcovala úvodní stránku, která byla díky tomu velmi objemná a pro uživatele nepřehledná. Většina uživatelů díky tomu dost často ani neměla přehled o tom, co vlastně Atlas poskytuje a využívala obdobné služby na jiných portálech, kde byly zviditelněny transparentnější formou.

Zda je nový vzhled Atlasu přehlednější můžete posoudit sami na výše uvedené adrese nebo ze screenshotu u tohoto článku. Z mého osobního pohledu je to stále ještě přehuštěný portál, který neodpovídá mým požadavkům, nicméně oceňuji lepší grafické provedení, které je jistě příjemnější na pohled, než bylo to předchozí. V bodech se dá nový design zhodnotit následovně:

  • Nabízené služby jsou situovány do levého sloupce a zvýrazněny krémově žlutým podkladem. Jsou tedy viditelnější a více "při ruce". Některé služby jsou umístěny horizontálně v horní části stránky, což působí rozházeným dojmem - zde by možná stálo za to, zkusit všechny služby umístit do zmíněného sloupečku.
  • Okénko vyhledávače je situováno přesně do místa, kde jej bude většina uživatelů hledat - tedy doprostřed horní části stránky.
  • Katalog je poněkud stísněný - na rozdíl od jiných portálů (Seznam, Centrum, ...) je zde použito relativně malé písmo. Prostor, který mohl být pro katalog využit, zabírají další odkazy a atypicky umístěný reklamní banner.
  • Sympatická je možnost nastavení barev, která uživateli umožňuje zvolit si barevné provedení, které mu nejvíce vyhovuje.
  • V krémově růžovém sloupečku po pravé straně je umístěno okénko pro přihlášení k e-mailové schránce a další služby související s on-line komunikací, jako je například odesílání krátkých textových zpráv na mobilní telefony nebo WAP.
  • Dolní část okna pak zabírají odkazy na zpravodajství, přehled kurzů a výběr z televizního programu. Mezi horní a dolní částí je doslova utopen proužek s odkazy pro nastavení personalizované stránky a nápovědou.
Atlas prý chystá ještě další změny, takže si počkejme, čím nás překvapí příště, každopádně díky i za tento sympatický krok.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama