ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
9. únor 2001 - Internet

Užitečná služba SMS Gate končí svůj provoz

Včera jsem dostal do své schránky e-mail informující o tom, že společnost Mobil Media a.s. ukončuje provoz své velice užitečné služby SMS Gate. Důvodem je především přístup mobilních operátorů, které zcela evidentně nezajímá, co si přejí jejich zákazníci a poněkud paradoxně se dokonce staví některým službám na odpor. Ostatně vše je řečeno ve zmíněném e-mailu:

Společnosti Mobil Media a.s. a CS Software, spol. s.r.o., provozovatelé služby SMS Gate, se dohodly na ukončení provozu této služby ke dni 15. února 2000. Obě společnosti se shodly na tom, že tato služba nemá obchodní model, který by umožnil umořit alespoň část nákladů na provozování této služby.

Služba SMS Gate fungovala od roku 1999 a jejím posláním bylo komfortně přeposílat poštu jak z POP3 schránek, tak poštu forwardowanou, na mobilní telefony. SMS Gate k tomu nabízela sadu široce definovatelných filtrů, které umožňovaly vybírat určité osoby nebo témata, které měly na mobil přicházet v podobě SMS zpráv, dále umožňovala nastavení časové závislosti doručování zpráv a mnoho dalších fines pro pohodlné využívání pošty na mobilním telefonu.

Provozovatelé služby původně počítali s tím, že bude možno s mobilními operátory uzavřít dohodu o dělbě zisků ze SMS zpráv, pomocí nichž by byla tato služba konfigurována a ovládána, ke službě se měly postupně přidat služby zasílání vyžádaných informací. Bohužel se během dvou let jednání nepodařilo uzavřít dohodu ani s jedním mobilním operátorem. Podobné dohody jsou přitom v zahraničí naprosto obvyklé.

Oba operátoři se přitom snaží podobným službám sloužícím klientům aktivně ztěžovat život, jak ostatně již prokázal případ Radary versus RadioMobil, kde dokonce musel zasahovat Český Telekomunikační Úřad. Namísto vývoje SMS Gate a přidávání nových funkcí se všechny změny v software SMS Gate soustředily na obcházení blokování obou operátorů. I přes to se stávalo, že služba několik dní nefungovala, než se podařilo najít řešení pro posílání zpráv skrze brány, které oba operátoři poskytují svým zákazníkům nikoliv zdarma, ale jako součást ostatních služeb.

Služba SMS Gate za dva roky provozu získala přes 35 000 uživatelů, přičemž více jak 12000 uživatelů patří mezi intenzivní uživatele přijímající více jak deset zpráv za den. Obě provozující společnosti tak děkují všem uživatelům této služby za jejich přízeň.

Tím jsme se kromě služby, která se dotýká Internetu, dostali i k tématu mobilní komunikace, která zatím nemá na stránkách 1. PC Revue! své místo. V redakci uvažujeme o rozšíření záběru i na tuto oblast, ovšem nevíme, zda o ní bude mezi čtenáři zájem. Pokud chcete, napište nám svůj názor na e-mail redakce@1pcrevue.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama