ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
6. únor 2001 - Internet

Computer Press jde do internetových obchodů

Tisková zpráva

Investicí do počítačového internetového obchodu Cybex.cz Computer Press, a.s. dokončil formování dceřiné společnosti InternetShops, a.s., založené na podzim roku 2000. InternetShops a.s. se zabývá výhradně internetovým "retailem", tedy prodejem zboží na Internetu.

InternetShops k dnešnímu dni tvoří pět internetových obchodů: Vltava.cz, MusicKatalog.cz, Kancelar.cz, VypalCD.cz a Cybex.cz. Budování skupiny internetových obchodů tím ale nekončí - zanedlouho přibude obchod Orchidea.cz, zabývající se oblastí produktů pro "krásu a zdraví", v rychlém sledu pak budou následovat dva další internetové obchody. Cílem společnosti InternetShops je vytvořit síť špičkových internetových obchodů, které v daném sortimentu zaujmou v domácí konkurenci jedno z předních míst.

Společnost InternetShops je zaměřená výlučně na prodej a věci s prodejem související (logistika, marketing) - nezabývá se softwarovým vývojem, výrobou ani poskytováním dalších internetových služeb. Obchody Vltava.cz, Kancelar.cz a VypalCD.cz jsou provozovány přímo společností InternetShops. Obchod Musickatalog.cz je provozován společností Musickatalog s.r.o., obchod Cybex.cz je provozován společností Cybex Distribution; přičemž v obou těchto společnostech je InternetShops, a.s. majoritním vlastníkem. Postupnými transformacemi budou v tomto roce i tyto společnosti zcela sloučeny s InternetShops, a.s., tak, že podílníci společností MusicKatalog a Cybex získají akcie společnosti InternetShops.

Plánovaný konsolidovaný obrat InternetShops pro rok 2001 činí 70 mil. Kč.

"Skupina spřízněných obchodů vytváří virtuální nákupní centrum, které je logičtější než jediný internetový 'supermarket', ve kterém se zákazník těžko orientuje a ve kterém je skoro nemožné vymyslet jednotnou navigaci pro, řekněme, knihy a psí suchary zároveň" vysvětluje Jiří Hlavenka, předseda představenstva Computer Pressu. "Internetová komerce je u nás už hodně vyspělá a začíná se vyplácet specializace. Proto jsme se také rozhodli k nabídce dvou akvizic, které byly přijaty - získali jsme tak do rodiny internetových obchodů to nejlepší, co zde v branži specializovaných hudebních nosičů a počítačového zboží bylo. Umístění obchodů pod jednu firmu má smysl, neboť tím získáme daleko lepší možnosti synergií mezi jednotlivými obchody a daleko lépe také využijeme rozsáhlé marketingové zdroje, kterými celá skupina disponuje".

Jednotlivé internetové obchody skupiny InternetShops charakterizuje výkonná ředitelka společnosti Daniela Štvrtňová:

  • Vltava.cz je jeden z nejstarších českých internetových obchodů, fungující od roku 1996. Nabízí široký výběr domácí i zahraniční literatury, hudby, videa, DVD a v neposlední řadě i dvou progresivních formátů: hudby ve formátu MP3 a knih v elektronické podobě (eBooks). Služby Vltavy využívá 45.000 registrovaných zákazníků, objednávky obchodu ve vánočním období roku 2000 přesáhly 7.5 mil. Kč.
  • MusicKatalog.cz je rovněž jedním z historicky nejstarších obchodů na českém Internetu, provozovaný také už od roku 1996. Specializuje se na dodávky méně dostupné hudby dovážené jednotlivě ze zahraničních zdrojů, přičemž vybírat lze z přibližně 500.000 katalogových položek! Obchod nabízí mj. i hudbu na klasických vinylových deskách a minidiscích, hudební a filmové tituly na DVD a VHS atd. MusicKatalog.cz tak výtečným protějškem internetového obchodu Vltava.cz, která se zaměřuje především na rychlou dostupnost standardní cenové nabídky a na výrazné slevy.
  • Kancelar.cz je prodejna otevřená v roce 2000, která nabízí několik tisíc sortimentních položek kancelářského zboží, s největším zaměřením na doplňky a spotřební materiál k výpočetní a kancelářské technice. Obchod je silně zaměřen na firemní klientelu: veškerý nabízený sortiment je k dispozici v distributorském skladě a je okamžitě zasílán k zákazníkům.
  • VypalCD.cz je unikátní služba nejen v rozměru českého Internetu. Nabízí zákaznickou tvorbu CD-ROM obsahující datové soubory (programy, doplňky, hudbu atd.), které jsou volně šiřitelné; zákazník si sám naplní CD-ROM ze sortimentu asi deseti tisíc souborů, které jsou pravidelně aktualizovány, internetová služba mu CD-ROM automaticky naplní a vypálí. Obchod je v provozu od začátku roku 2000.
  • Cybex.cz je přední český internetový obchod zaměřený na oblast výpočetní techniky a mobilních zařízení. V současné době nabízí hardware, software, mobilní telefony, GPS a digitální fotoaparáty od více než 200 výrobců; je oblíbený především pro svou bohatou informační vybavenost, která pomáhá zákazníkům při výběru. Internetový obchod je produktem firmy Cybex Distribution s.r.o., která působí v prodeji výpočetní techniky na našem trhu od roku 1996.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama