ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. listopad 2000 - Internet

Budeme mít sedm nových top-level domén

Top-level domény ve většině případů určují, ve kterém státě se nalézá ten který server. Tak například podle "koncovky" .cz poznáte, že webové stránky se nachází v České Republice, .sk na Slovensku atd. Nepsanou výjimkou je doména .com, která byla původně určena pro americké komerční subjekty, ovšem v rámci "světovosti" ji používá celá řada neamerických společností. Díky tomu jsou prakticky všechny použitelné názvy v této doméně rozebrány a je těžké najít nějakou, která by ještě nebyla obsazena.

I z tohoto důvodu se začaly objevovat návrhy na přidání nových top-level domén (zkráceně TLD). Zájemců bylo poměrně mnoho, proto se organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), která má správu TLD na starosti, rozhodla vyhlásit konkurs, v němž mohly společnosti za nemalý poplatek podávat své návrhy, z nichž pak bude vybráno sedm nových TLD.

Koncem minulého týdne padlo konečné rozhodnutí a tak se počátkem příštího roku můžeme těšit na doménová jména končící sedmi novými příponami .info, .biz, .coop, .aero, .name, .pro a .museum. Zatímco některé TLD budou pro případné zájemce jistě zajímavé (například .info pro weby přinášející informace, .pro pak využijí servery zaměřené na profesionály v oboru), výběr domén .aero a .museum je mi tak trochu záhadou. Tyto dvě domény totiž budou použitelné pouze pro úzce specializované servery - v prvním případě zaměřené na letectví (.aero mohou například využít letecké společnosti ke své prezentaci), v druhém pak pro webové prezentace muzeí.

Bude jistě velice zajímavé sledovat, jaký zájem bude o nové TLD a zda alespoň jedna z nových domén dosáhne podobného ohlasu, jako dnes takřka symbolická .com.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama