ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
27. říjen 2000 - Internet

Další webhosting zdarma - tentokrát od Seznamu

Úspěchu, kterého dosáhl portál Atlas.cz nabídkou umístění webové prezentace zdarma na MujWebu, se snaží dosáhnout hned několik dalších konkurentů. Dalším v řadě je největší rival Atlasu Seznam.cz, který přichází se svým Swebem. Každý, kdo si bude chtít vystavit své stránky, dostane 20 MB prostoru, FTP přístup a adresu http://sweb.cz/neco. Srovnáme-li tuto nabídku s ostatními, není Sweb Seznamu ničím výjimečným. Proti MujWebu je zde výhoda absence reklamních proužků, na rozdíl od Hyperlinku ale chybí možnost nahrávání stránek skrze HTTP (to by mělo být vyřešeno do konce roku). Na úvodní stránce Swebu se uvádí "V současné chvíli nepočítáme s vkládáním jakékoliv reklamy...", ovšem je otázkou, jak tomu bude v budoucnosti - to se bohužel na Swebu nedozvíte.

Je zcela evidentní, že zahájení provozu webhostingu bylo poněkud uspěcháno, protože celá řada důležitých rozšíření je teprve ve stádiu příprav. Možná by bylo lepší pár týdnů počkat a pak přijít s hotovou službou. Do konce tohoto roku by se uživatelé Swebu měli dočkat následujících novinek:

  • správa stránek skrze webový browser
  • online editor www stránek
  • statistiky přístupů
  • podpora FrontPage
  • větší prostor pro stránky
Mluví se i o tom, že dalšími novinkami budou některé užitečné skripty jako je například počítadlo nebo skript pro zpracování formulářů.

Každopádně je dobře, že na českém Internetu vznikla další webhostingová služba, protože uživatelé mající zájem o vystavení svých www prezentací budou mít větší možnost výběru. Zda bude Sweb úspěšný či nikoli ukážou až nejbližší měsíce, každopádně za naší redakci mu přejeme mnoho štěstí.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama