ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. říjen 2000 - Internet

Victorie.cz - další web určený ženám

Tisková zpráva

Dne 9. října se na Internetu na adrese http://www.victorie.cz/ objevil nový informační server orientovaný na ženskou internetovou komunitu. Jeho blízkým cílem je stát se předním českým elektronickým médiem a kulturním centrem pro volný čas na Internetu, určeným především ženám.

Nápad vytvořit profesionálně fungující redakci internetového časopisu pro ženy vznikl z nadšení tvůrců projektu pro internetové technologie a publicistiku. V pozadí tohoto projektu nestojí velká internetová společnost, jak tomu bývá u internetových projektů této kvality v ČR zvykem, ale tento server je dílem mladého manželského páru, a je ideální ukázkou, jak jednoduché může být v České republice rozjet zajímavý a hlavně profesionálně zpracovaný internetový projekt i bez nutného počátečního kapitálu a ve velmi malém množství spolupracovníků.

Co lze na serveru najít?

Časopis vychází denně s novými články, psanými lehkou formou, doplněnými o tématické fotografie. Nedílnou součástí je i přehledné diskusní fórum a čtenářská poradna zaměřená na poradenství v oblasti výpočetní techniky. Zajímavou součástí tohoto serveru se během následujícího týdne stane i internetová seznamka, u které je naší snahou maximálně ztížit zadávání neseriózních inzerátů, známých z většiny podobných serverů. Obsah a služby tohoto serveru se budou samozřejmě i nadále rozšiřovat. Již nyní připravujeme systém pro ankety a soutěže čtenářů o ceny, ve spolupráci s některými partnery z oblasti kosmetiky a médií.

O projektu řekl Jan Křenek (spoluautor projektu): "Lze říci v počátcích jen to jaké máme ambice, o tom jestli se tyto ambice naplní rozhodnou návštěvníci našeho serveru. Každopádně chceme trošku porušit v poslední době již běžné standardy v množství reklam na stránkách podobných médií tím, že se nehodláme snížit k masivnímu množství reklamních proužků na každém místě, kde to je (i není) možné, a tím vydávat vlastně "inzertní internetové noviny". Naším prioritním cílem je přinášet kvalitní informace a zábavu pro ženy a teprve potom až peníze do našich kapes. Věříme, že od tohoto cíle neustoupíme."

O vydavateli Victorie

V pozadí celého projektu jsou pouze tři lidé. Naší snahou je dokázat, že Internet jako médium umožňuje vytvořit velmi kvalitní projekty, bez potřeby mít za zády velkou internetovou společnost, či investovat značné částky získané od investorů. Našim cílem je udržet malou skupinu spolupracovníků co možná nejdéle a prakticky jediným přírůstkem do našeho týmu budou některé kvalitní redaktorky.

A kdo tedy prozatím za projektem Victorie.cz skutečně stojí?

Hana Křenková
Narozena v roce 1974. Vystudovala gymnázium v Rožnově pod Radhoštěm a později se věnovala intenzivně studiu jazyků. Mezi její záliby patří sociální vědy a publicistika. V současné době je šéfredaktorkou tohoto média a vedoucí projektu odpovědnou za obsah.

Jan Křenek
Designer, spoluautor projektu a mediální zástupce. Vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou a po studiích se věnoval práci v předních brněnských reklamních agenturách jako grafik. Po roce 1997, společně s rozvojem Internetu v ČR, se začíná intenzivně věnovat internetové grafice. V roce 1998 přichází do firmy Computer Press, kde se později stává vedoucím kreativního oddělení. Po odchodu z této firmy se nyní věnuje tvorbě vlastních internetových projektů. Je autorem několika odborných článků v počítačových časopisech a spoluautorem knihy "1000 +1 tipů a triků pro Photoshop".

Dalibor Kánia
Programátor a analytik. Vystudoval SPŠ strojírenskou a později výpočetní techniku, obojí v Ostravě. Při studiu zejména podnikal v oboru IT jako správce výpočetní techniky. Po ukončení CVS nastoupil ve firmě Computer Press jako šéf-programátor informačního systému a administrátor několika serverů. V současné době působí opět na volné noze a v rámci tohoto projektu je angažován jako programátor.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama