ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
19. říjen 2000 - Internet

Anekdoty, vtipy a hlody tečka cézet

Webových stránek s vtipy nejrůznějšího ražení je na českém Internetu celá řada. Dnes jsme pro vás připravili přehled alespoň několika z nich. Pokud tedy máte špatnou náladu nebo se prostě jen potřebujete jen tak od srdce zasmát, pojďte s námi na malou procházku po vtipných webech.

Anekdoty.czAnekdoty.cz
Tady si milovníci humoru přijdou opravdu na své, neboť je zde čekají skoro tři tisícovky anekdot roztříděné do 35 kategorií. Kromě toho si můžete nechat zobrazit pouze nové, nejlepší, nejhorší nebo náhodně vybrané vtipy. Vtipy můžete ohodnotit na procentuální stupnici od 0 do 100%, čímž přispějete k postupu nebo naopak k poklesu anekdoty v žebříčku. Pokud byste snad věděli o vtipu, který v databázi chybí, není nic lehčího, než přidat vlastní pomocí jednoduchého formuláře. Jestliže se chcete smát každý den, můžete si nechat zasílat jeden až tři vtípky e-mailem do své schránky.

Po grafické stránce není tento web příliš dobře zpracován - skládá se z neskutečných sedmi rámů, které se při každém kliknutí znovu natahují a použitá barevná kombinace je nejen nepříjemná pro oči, ale někdy též nečitelná. Technické zpracování není o moc lepší - kromě neurčování velikosti obrázků a tabulek je k vidění například chybějící párový element.

Celkové hodnocení: velký výběr vtipů ovšem špatné zpracování

Vtipy.czVtipy.cz
Další server zabývající se pouze a výhradně vtipy. Navigace je řešena pomocí nenápadného roletkového menu, kde najdete přes dvacet nejrůznějších kategorií. Sbírka čítá úctyhodných téměř 3'400 vtipů, přičemž nejvíce jsou zastoupeny kategorie Drasťáky (484 vtipů) a Hádanky (483 vtipů). Ani tentokrát nechybí hlasování pomocí šestibodové stupnice, na jehož základě se sestavuje žebříček deseti nejlepších vtipů. Po levé straně pak najdete menu s položkami pro zobrazení nejnovějších anekdot a lze přidávat své vlastní vtipy. Pod trošku neprůhledným odkazem Mail service si můžete objednat zasílání deseti nejlepších vtipů každý týden do své mailové schránky.

Z grafického hlediska je provedení tohoto serveru poměrně zajímavé, nicméně kombinace písma a pozadí může některým čtenářům způsobovat problémy. Technické zpracování obsahuje několik chybiček v kódu a velkou výtku si také zaslouží velikost obrázků (největší má 47 KB!). Řešení pomocí tak velkého počtu rámů také není zrovna nejlepší a zejména uživatelům s méně výkonným počítačem a pomalým připojením bude dělat problémy.

Celkové hodnocení: velká databáze vtipů, zajímavý design, horší provedení

Vtip.czVtip.cz
Poněkud stroze zpracovaný design. Na úvodní stránce si můžete přečíst vtip dne, po levé straně pak najdete navigační menu, které slouží ke vstupu do jedné z devíti kategorií. Zde jsou pak všechny vtipy situovány vždy na jednu stránku. Databáze není ve srovnání s konkurencí zatím příliš bohatá a čítá jen několik desítek anekdot.

Grafické zpracování je spíše slabší, po technické stránce oceňuji nechybějící alternativní texty pod grafikou, ovšem výtku si zaslouží několik chybiček a překlepů v kódu stránky.

Celkové hodnocení: vtipů není mnoho, grafika slabá a ani technické provedení není bez chyby.

Jokes.czJokes.cz
Na hlavní stránce na první pohled zaujme nabídka 33 kategorií, z níž se dostanete k seznamu vtipů. Zajímavé je vyhledávání, které může výrazným způsobem usnadnit orientaci v poměrně rozsáhlé sbírce. Nepochopil jsem ale Rozšířené vyhledávání, které se od "normálního" neliší ničím jiným, než stručným popisem. Velice nenápadně jsou pod seznamem kategorií umístěny další odkazy jako je změna kódování či výběr náhodného vtipu.

Design stránek působí celkem estetickým dojmem a je důkazem, že dobře vypadajícího vzhledu lze dosáhnout i bez použití rámů. Stránky se načítají rychle i při pomalejším připojení a kromě několika chybiček v kódu nelze vytknout prakticky vůbec nic.

Celkové hodnocení: dobrá zásoba vtipů, pěkný design, kvalitní technické provedení

Zabava.czZábava.cz
Na tomto serveru vás čeká skoro dva a půl tisíce anekdot. Z hlavní stránky se můžete dostat ke třiceti kategoriím ze kterých si vyberete pomocí roletkového menu. Anekdoty jsou situovány vždy po pěti na stránce, což je poněkud nepraktické, neboť musíte procházet velké množství stránek. Nechybí ani vyhledávání a to jak v celé databázi, tak i v jednotlivých kategoriích. Do databáze můžete přidávat vlastní vtipy, což je dokonce honorováno symbolickou korunou za každý vtip, kterou vám provozovatel serveru pošle na váš účet (peníze se posílají vždy po dosažení 100,- Kč). Na rozdíl od jiných webů můžete své vtipy dokonce i mazat.

Grafické provedení je na první pohled celkem hezké a přehledné, výtku si zaslouží pouze bílé písmo na světle modrém pozadí, které se nečte zrovna nejlépe. Technické zpracování je téměř bezchybné a pochvalu si zaslouží i dobrá optimalizace, díky které se stránky načítají velice rychle.

Celkové hodnocení: velká databáze vtipů, dobré technické provedení a design

Hlody.czHlody.cz
Poněkud jinak směrovaný server, který ale v našem přehledu prostě nemůže chybět. Na rozdíl od běžných databází vtipů a anekdot zde najdete zábavné situace a příhody, které potkaly jednotlivé přispěvatele za studentských let. K vidění jsou mnohdy neopakovatelné a nezapomenutelné výroky kantorů i studentů schopné osvěžit jinak spíše suchou atmosféru školních lavic. Tady se určitě nudit nebudete, protože jde o příhody, které napsal sám život.

Navigace je tentokrát řešena obrázkovými odkazy po levé straně úvodní stránky, kde si lze vybrat vypsání tří náhodných hlodů, použít pěkně udělané vyhledávání (včetně vyučovacího předmětu, v němž příslušný hlod zazněl, případně podle školy a hodnocení) a samozřejmě můžete přidávat i své vlastní zážitky s profesory. Devět nejlépe hodnocených hlodů pak najdete pod odkazem Top nine online.

Grafické provedení je celkem nápadité, přehledné a stránky se díky dobré optimalizaci obrázků rychle načítají. Taktéž k technickému zpracování nemám vážnějších výhrad.

Celkové hodnocení: výborný nápad, netradiční zaměření, pěkné zpracování.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama