ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
18. říjen 2000 - Internet

Vytvořte si své vlastní logo pro telefon Nokia přes Internet

Mobilní telefony jsou zcela bez diskuze dobře prosperujícím trhem. Podobně jako si majitelé starších škodovek vylepšovali své plechové miláčky více či méně nesmyslnými doplňky, jsou i uživatelé mobilních telefonů rádi, když si mohou svou "přenosnou telefonní budku" personalizovat. Telefony Nokia nabízejí v tomto směru celou řadu možností počínaje definovatelnými vyzváněcími tóny a konče třeba logem, které je zobrazeno na displeji telefonu v době nečinnosti.

Pokud jste si chtěli změnit logo, měli jste několik možností - buď bylo možné využít nabídky serverů, které nabízely databázi nejrůznějších obrázků, jež zdarma rozesílaly na zadaný telefon (nejlepší v této kategorii je patrně služba www.nabit.cz), nebo jste si mohli za několik stovek koupit kabel na propojení mobilního telefonu s počítačem a nahrát si logo přímo z PC.

Chcete-li si vytvořit vlastní logo pro telefon Nokia, nemusíte utrácet peníze za propojovací kabel - na Internetu totiž existuje zajímavá služba MůjMobil.cz umožňující vlastnoruční vytvoření loga a jeho zaslání na telefon - to vše samozřejmě zdarma a bez jakéhokoli omezení.

Celý program na kreslení loga je založen na Javě, takže vám bude fungovat v podstatě v každém prohlížeči, který tuto technologii podporuje (provedli jsme testy s MS Internet Explorerem 5.5 a 4.0 a v obou případech vše fungovalo zcela bez problémů). K dispozici budete mít celou paletu nástrojů jako je tužka, sprej, čára, obdélník, kruh a několik typů písma s volitelnou velikostí, takže si vlastními silami můžete vytvořit logo přesně podle svých představ. Poté jen stisknete tlačítko Odeslat, zadáte své jméno, e-mail a telefonní číslo, na které má být logo odesláno a za několik minut potřebných k doručení se můžete radovat z vlastního loga.

Otázkou zůstává, k čemu provozovatel serveru potřebuje jméno a e-mail tvůrce/odesílatele loga a jak s těmito informacemi nakládá. Pokud byste z toho měli stejně nepříjemný pocit, jako já, nic vám nebrání v tom, abyste uvedli údaje, které se netýkají vaší osoby. Osobně jsem totiž přesvědčen, že pro zaslání loga nejsou tyto informace vůbec potřeba. Vezmeme-li ale v úvahu celkový přínos této služby, jde o zanedbatelnou vadu na kráse.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama