ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
3. říjen 2000 - Internet

Další připojení zadarmo a další portál

Od loňského srpna se u nás objevily celkem tři služby nabízející připojení k Internetu zdarma: VOLny (spadající pod Czech OnLine), Contactel a World OnLine. Prakticky od začátku roku se neustále čekalo na to, kdy s podobnou nabídkou přijde jeden z nejvýznamnějších providerů - Internet OnLine (divize Českého Telecomu). Dlouho se nedělo nic a řada zákazníků přešla k některému ze "zadarmových" providerů. Dalším termínem měl být podle některých zdrojů začátek září, ale k obecnému překvapení kde nic, tu nic. Od prvního říjnového dne se ale situace konečně změnila a každý, kdo má zájem, může kromě tří výše zmíněných používat ještě připojení od Internet OnLine. Součástí je samozřejmě e-mailová schránka s kapacitou 10 MB (k jedné schránce můžete mít až pět samostatných adres) a 10 MB na vystavení webové prezentace.

V článku nazvaném Jak to bude se "zadarmovým" Internetem od IOLu? jsme se podívali na některé kroky, které podnikl Český Telecom i jeho internetová divize IOL, jež naznačovaly, že se něco chystá. Konkrétně šlo o prodloužení nejlevnějšího tarifního pásma o dvě hodiny a o posílení zahraniční konektivity ze 34 MB/s na 40 MB/s. Článek končil větičkou "Je velice pravděpodobné, že posílení zahraniční linky může být přípravou na zvýšení počtu klientů, kterého ale nelze v současné době dosáhnout jinak, než nabídkou bezplatného připojení" a jak se ukázalo, naše předpověď skutečně vyšla.

Kromě konektivity zadarmo si IOL připravil ještě jedno překvapení - nový portál Quick. Po prvním shlédnutí je zřejmé, že tento portál se bude snažit konkurovat především skoro stejně starému RedBoxu, nicméně celkové zpracování není příliš dobré a v konkurenci s jinými servery zatím neobstojí. V krátké době přineseme srovnání kvality zpracování internetových portálů RedBox a Quick, takže budete moci objektivně posoudit, kdo své dílo vytvořil lépe a kvalitněji.

Na závěr se ještě vraťme k tomu, kde můžete Internet zdarma získat. Pochopitelně na portálu Quick, kde se zaregistrujete a dozvíte se veškeré podrobnosti týkající se nastavení připojení. Nezbývá než upozornit, že Internet zdarma není zase tak úplně zdarma - stále totiž musíte platit telefonní impulsy za dobu připojení.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama