ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
21. březen 2001 - Hardware

ALi má první čipset pro Pentium III-Tualatin

Společnost Acer Laboratories (ALi) představila první čipset určený pro procesory Pentium III, který podporuje paměti standardu SDRAM i DDR. Kromě stávajících procesorů je čipset připraven a na připravovanou řadu Pentií III vyráběných technologií 0,13 mikronů, jež jsou známy pod kódovým názvem Tualatin.

Nový čipset má označení Aladdin Pro 5T a disponuje paměťovým řadičem, který je schopný pracovat s běžnými pamětmi SDRAM i novějšími DDR SDRAM. Podporovány jsou rychlosti FSB 100 a 133 MHz a velkou devizou bude rozšiřitelnost desek založených na tomto čipsetu, neboť kromě AGP 4x zvládá práci až se šesti zařízeními na sběrnici PCI.

Aladdin Pro 5T je zaměřen na segment přenosných a stolních počítačů a skládá se z jediného Northbridge M1651T a samostatných Suthbridge čipů, které se liší podle typu desky, pro kterou bude čipset určen (čip M1535+ je pro notebooky a M1535D+ pro desktopy). První vzorky by měly být k dispozici v dubnu, zahájení produkce je plánováno na konec druhého čtvrtletí.

Novinka od Aceru není ojedinělá, protože podobný čipset uvedla i společnost SiS. Její čipset SiS635T podporuje paměti DDR a PC133 SDRAM, nicméně pouze verzi pro normu PC133. Podporu pro procesory Tualatin připravuje také Intel pro svůj čipset i815.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama