ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
28. únor 2001 - Hardware

IBM představuje disk s kapacitou 36 GB a 15000 rpm

Tisková zpráva

IBM uvedla ULTRASTAR 36Z15 - nový vysoce výkonný pevný disk o rekordní velikosti 36 gigabytů při maximální rychlosti 15000 otáček za minutu. Tento disk je díky rychlosti zápisu ideální pro I/O citlivé úkoly, jakými je web hosting, e-commerce aplikace, data mining nebo zpracování transakcí. Nový Ultrastar se nabízí jak v 36.7, tak v 18.4 GB verzi. Oba disky budou v prodeji ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Díky menší přístupové době na disk a rekordní velikosti dokáže nový Ultrastar zaznamenávat data rychlostí až 647 Megabitů za sekundu, přičemž vyhledávací doba je nižší než 3.4 milisekundy. To jsou hlavní faktory, které předurčují tento disk pro použití v oblasti databází a hledání informací.

"Nové disky Ultrastar rozhýbají současné vody web hostingu a e-commerce," řekl Bill Healy, viceprezident IBM Storage Technology Division. "Tyto disky byly navrženy tak, aby odpovídaly současným nárokům na výkon - od uživatelů využívajících internetové aplikace až po partnery přistupující na extranet nebo jiný proprietární podnikový intranet. Okamžitý přístup k datům je jádrem každého obchodu."

Disk Ultrastar 36Z15 umožňuje díky vyšší rychlosti lepší zpracování online transakcí (OLTP), online analýzy (OLAP), zpracování B2B, CRM a databázových aplikací. Dle testů dosáhl disk Ultrastar 36Z15 o 25 procent lepších výsledků než stejně rychlé disky (15000 otáček za minutu) a o 50 procent lepší výsledky než dostupné 10000 otáčkové disky.

IBM vynalezlo a dodalo první model pevného disku již v roce 1956. V roce 2000 společnost obdržela americké ocenění National Medal of Technology z rukou prezidenta USA za předního inovátora v oblasti techniky, vývoje a prodeje zálohovací technologie. Více informací o pevných discích IBM naleznete na adrese http://www.ibm.com/harddrive.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama