ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
30. říjen 2000 - Hardware

Počítače budou vyluzovat nejen zvuk, ale navíc budou i smrdět

Chcete cítit zápach střelného prachu a krve při hraní stříleček nebo vůni benzínu a spálených pneumatik v závodních hrách? Pak by se vám mohl hodit prototyp zařízení iSmell vyvíjeného kalifornskou společností DigiScents, prezentovaný na výstavě Fall Internet World v New Yorku. iSmell se připojuje k počítači přes port USB, je napájen z běžné elektrické zásuvky a umí vypouštět do vzduchu prakticky jakékoli reálné vůně a zápachy, čehož dosahuje mixováním ze 128 základních různých substancí. Ty jsou uloženy v cartridge podobně jako náplně inkoustových tiskáren. Vůně je uvolňována pomocí větráčku umístěného na spodní straně, přičemž přístroj dostává z počítače údaje o tom, kolik které složky má uvolnit.

Kromě her najde toto zařízení uplatnění například na webových stránkách - prvním voňavým portálem by měl být údajně Snortal, ze kterého například bude možné posílat voňavé e-maily (jen aby taky nešlo posílat zapáchající zprávy :o) ) či vytvářet vůně k vašim oblíbeným filmům a písničkám. David Libby, ředitel pro public relation, to vyjádřil slovy "Myslím, že mnoho lidí na světě by zajímala vůně posledního videa Britney Spears."

iSmell je zatím pouze ve stádiu vývoje a na předváděčce bylo prý zatím obtížné rozeznat rozdíl mezi vůní kávy a čokolády. Do začátku příštího roku, kdy by se iSmell měl začít prodávat, ale bude již vše jistě patřičně vyladěno. Na březen 2001 se také připravuje softwarový balíček pro webové vývojáře, kteří by s ním mohli vytvářet odorované webové prezentace.

No uznejte - můžete se bez takového hardware obejít?

PS: Zkuste si představit, jak to asi bude vypadat v kanceláři, kde bude dvacítka počítačů vybavených iSmellem. Začínám se té budoucnosti obávat obzvláště domyslím-li si, jaké všechny vůně asi umí tato hračka umíchat :o).

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama