ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
12. listopad 2001 - Download

Týden s programy zdarma - 5x freeware na pondělí

V rámci akce Týden s programy zdarma jsme pro vás na dnešní den připravili pět programů, které najdou využití zejména u administrátorů sítí a uživatelů Internetu. V nabídce najdete velice praktický osobní firewall, program na morfování grafiky, dva síťové skenery a utilitu na odstraňování reklamního software.

ZoneAlarm 2.6.231

ZoneAlarm poskytuje uživatelům základní ochranu před průnikem z Internetu i před nežádoucím odesíláním informací aplikacemi z počítače směrem ven. Zejména začínající a mírně pokročilí uživatelé ocení jednoduchou obsluhu tohoto programu.

Z mnoha vlastností jmenujme například tzv. Stealth mód, který zajišťuje "neviditelnost" vašeho počítače z Internetu (a pokud váš počítač není viditelný, je samozřejmě menší šance, že jej někdo napadne).

Velice výhodná je také možnost nastavit, které programy mají mít přístup k Internetu a které naopak nikoli, takže můžete dovolit komunikaci s Internetem pouze aplikacím, u kterých si jste jisti tím, co dělají.

Velice užitečná je kontrola e-mailových zpráv obsahující skripty, které jsou zejména v poslední době hlavní cetou pro průnik virů do počítače.

Jestliže tedy nechcete, aby se po disku vašeho počítače procházeli hackeři nebo aby nějaký "špehovací" software odesílal informace o tom, co na počítači děláte, jaké stránky navštěvujete, případně další věci, rozhodně by firewall (třeba právě tento) neměl chybět mezi nainstalovanými programy.

Kategorie: osobní firewally
Licence: Freeware (pro osobní použití zdarma)
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000
Download, velikost 2,7 MB

Morpheus 1.75

Morpheus je nástroj pro "morfování" (tedy plynulou přeměnu) jednoho obrázku do jiného. Je k dispozici ve dvou verzích - jedna je určena začátečníkům, druhá pokročilejším uživatelům. Obě nabízejí dobré uživatelské rozhraní a snadné ovládání. K vytváření animací můžete použít obrázky v mnoha podporovaných formátech, jako výstup pak máte na výběr mezi sekvencí BMP souborů nebo nekomprimovaného videa AVI.

Kategorie: nsátroje pro morfování grafiky
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000
Download, velikost 2,5 MB

SuperScan 3.0

Praktický nástroj pro skenování sítě založené na protokolu TCP/IP. Dokáže skenovat porty, provádět "ping" a dotazovat se na jména hostů. Na vysoké rychlosti a všestrannosti se mají vliv použité Vícevláknové a asynchronní techniky. Kromě jiného můžete s touto utilitou provádět například:

  • ping počítačů nebo skenování portů v zadaném rozsahu IP adres.
  • ping počítačů nebo skenování portů podle seznamu IP adres.
  • upravovat seznam portů a jejich popisů.
  • připojit se k jakémukoli otevřenému portu prostřednictvím uživatelsky definovatelné aplikace (telnetem, webovým prohlížečem, FTP klientem).
  • ukládat výsledky skenování do textového souboru.
Jistě oceníte i celou řadu dalších funkcí a přívětivé uživatelské rozhraní.

Kategorie: síťové skenery
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000
Download, velikost: 228 KB

LANguard Network Scanner 1.25

Program, který se svým způsobem podobá předcházejícímu. LANguard dovoluje skenování sítě z perspektivy hackerů - dokáže nalézt všechny stroje, informace o netbiosu, otevřené porty, přístupná sdílení atd. Díky této aplikaci můžete získat náskok před případnými útočníky a včas zabezpečit potenciálně nebezpečné otevřené porty, sdílení a předejít tak jejich zneužití k průniku do sítě.

Kategorie: síťové analyzátory
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000
Download, velikost: 1,5 MB

Ad-Aware 5.62

Ad-Aware umí nalézt a odstranit reklamní systémy dodávané s některými softwarovými produkty. Tyto reklamní systémy mohou, kromě zobrazování reklamních proužků, sbírat informace o uživatelských návycích a odesílat je do Internetu, kde s nimi provozovatel systému může udělat prakticky cokoli. Ad-Aware projde postupně disk počítače, vypíše seznam nalezených aplikací a nabídne jejich odstranění včetně zálohy původního stavu pro případ nutnosti obnovy. V současné době si Ad-Aware poradí s reklamními systmémy Adware, Alexa, Aureate 1.0, 2.0 a 3.0, Comet Cursor 1.0 a 2.0, Cydoor, Doubleclick, DSSAgent, EverAd, OnFlow, Flyswat, Gator, TimeSink 1.0 a 2.0, Web3000 and Webhancer.

Kategorie: software pro odstraňování reklamních komponent
Licence: Freeware
Operační systémy: Windows 95/98/Me/NT/2000
Download, velikost: 837 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama