ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
15. říjen 2001 - Download

5x nejlepší freeware do 5 MB

Freewarové programy jsou mezi uživateli velice oblíbené a že se nejedná o žádné druhořadé produkty dokazuje trvale rostoucí zájem. Pojďme si dnes stručně představit pětici těch, jež si v uplynulých dvaceti dnech vedly nejlépe podle serveru Download.com. Protože velká část naších čtenářů se připojuje přes modem, vybrali jsme pouze programy s velikostí pod 5 MB.

WinAmp 2.77

WinAmp patří již několik let ke špičce mezi přehrávači multimediálních souborů. Poradí si samozřejmě s nejčastěji používanými formáty MP3 a WMA, zvukovými kompaktními disky a streamovaným zvukem. Kombinuje velké množství funkcí s jednoduchým rozhraním a nabízí například editor playlistů či desetipásmový grafický ekvalizér s možností uložení nastavení zvlášť pro každou skladbu.

Aktuální verze přináší podporu mb.ini skinů, několik vylepšení editoru playlistů a opravuje některé chyby.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000, zvuková karta
Webová stránka: http://www.winamp.com
Download
Velikost: 976 KB

ZoneAlarm 2.6.357

Zone Alarm je jeden z nejpovedenějších softwarových firewallů, který spolehlivě ochrání váš počítač před útoky z Internetu. O zabezpečení se starají čtyři moduly: vlastní firewall, Application Control (umožňuje nastavit jaké aplikace mají mít přístup k Internetu), Internet Lock (dovoluje blokovat veškeré přenosy ve chvíli, kdy nepracujete s počítačem nebo nepotřebujete přístup na Internet) a Zones (monitoruje veškerou aktivitu v počítači a upozorní vás pokud se nějaký program pokusí přistoupit k Internetu).

Aktuální verze přináší kromě nového návodu vylepšená barevná varování s vyhodnocením zaznamenané události a doporučením co v dané situaci udělat. Nechybí ani podpora operačních systémů Windows XP a vyšší stabilita.

Licence: Freeware pro soukromé použití, 20 USD pro komerční nasazení
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000/XP
Webová stránka: http://www.zonelabs.com
Download
Velikost: 2,8 MB
Poznámka: recenzi velice podobného programu Sygate Personal Firewall naleznete zde.

Gnotella 1.0.5

Gnotella je klient umožňující vyhledávání a sdílení souboru v celosvětové peer-to-peer síti Gnutella. Program disponuje schopností vícenásobného vyhledávání, ochranou proti virům a spamu, má dobře provedené uživatelské rozhraní s podporou více jazykových mutací a stylů. Počítat můžete také s možností připojení k více serverům současně, což výrazně zvyšuje efektivitu vyhledávání.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000/XP
Webová stránka: http://www.gnotella.com
Download
Velikost: 2,3 MB

Ad-aware 5.62

Program vyhledává v operační paměti, registrech a na pevném disku softwarové součásti Alexa, Aureate (1.0, 2.0 a 3.0), Comet Cursor, Cydoor, Doubleclick, DSSAgent,EzUla, Expedioware, EverAd, Flyswat, Gator, Gratisware, HotBar, NewDotNet, OnFlow, TimeSink, Transponder, Web3000, Webhancer a dalších, což jsou programy spadající do kategorie tzv. "spyware" (tj. sbírají data a odesílají je do Internetu). Po skončení vyhledávání zobrazí přehled všech nalezených programů a umožní jejich odstranění.

Upozornění: některé programy nejsou po odstranění svých "spyware" komponent funkční. Chcete-li Ad-aware používat pod operačními systémy Windows NT/2000, musíte být přihlášeni pod administrátorským účtem.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000
Webová stránka: http://www.lavasoftusa.com
Download
Velikost: 880 KB

ClickGuide 2.0

ClickGuide je software, který zjednoduší a zrychlí vaše surfování po Internetu. Integruje se přímo do prohlížeče a přináší přímý přístup k nejlepším vyhledávacím službám, nákupním a informačním serverům. Praktická je například možnost vyhledávání libovolného slova tak, že požadovaný termín označíte v textu stránky a vyberete vyhledávací funkci. Vedle toho samozřejmě máte možnost vyvolat vyhledávání zadáním klíčových slov, přičemž váš požadavek bude automaticky předán vyhledáváči.

Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/NT/2000/XP
Webová stránka: http://www.clickguide.com
Download
Velikost: 1,0 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama