ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
9. únor 2001 - Download

Stáhněte si software za 0,00 Kč 09/02/2001

Máme pro vás dalších šest "zadarmových" programů. Tentokrát mezi nimi najdete například spořič obrazovky simulující zhroucení systému, XOSL umožňující provozování více operačních systémů na jednom PC, osobní firewall a tři další zajímavé aplikace.

Bluescreen 2.21

Spořič obrazovky, který potěší především vtipálky. Místo plavajících rybiček nebo jiných objektů může v době nečinnosti zdobit všem dobře známá "modrá obrazovka smrti", kterou zobrazují operační systémy Windows zpravidla těsně před svým zhroucením.

Spořič zobrazuje obrazovku, která se zobrazuje po nekorektním ukončení systémů Windows NT během startu včetně kontroly disku (na kterém pochopitelně najde chyby :o) ). Aby se vám šetřič neokoukal, má připraveno v zásobě obrázky několika typů chyb, které každých 15 vteřin obměňuje.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows NT/2000.
Webová stránka: http://www.sysinternals.com/ntw2k/utilities.shtml
Download, velikost: 47 KB

Extended Operating System Loader 1.1.5

Extended Operating System Loader (XOSL) je snadno ovladatelný manažer operačních systémů pracující v režimu příkazové řádky. Program lze nainstalovat na stávající diskový oddíl se souborovým systémem FAT16 nebo FAT32, případně i na samostatný oddíl. Podporovány jsou systémy BeOS, MS-DOS, Linux, Solaris, VxWorks 5.x, Windows 9x, a Windows NT 4.0.

Program nabízí možnost změny konfigurace pouze po zadání hesla a dovoluje nastavit až 23 operačních systémů. Nechybí samozřejmě automatická volba vybraného systému po uplynutí zadaného časového limitu či například definovatelné klávesové zkratky pro rychlý výběr.

XOSL podporuje disky s kapacitou větší než 8 GB a zvládne i bootování z CD či jiného vyměnitelného média. Pokud tedy chcete na jednom počítači provozovat více operačních systémů, bude vám tento manažer výborným pomocníkem.

Licence: Freeware
Požadavky: DOS
Webová stránka: http://www.xosl.org/
Download, velikost: 437 KB

Johann's Filters 2.0

Sada 21 zásuvných modulů pro aplikace Photoshop, PaintShop, PhotoPaint a kompatibilní. Jedná se o několik filtrů s řadou zajímavých grafických efektů, které je možné aplikovat na obrázky.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://62.16.147.51/
Download, velikost: 587 KB

PopUp Killer 1.8.5

Pokud vás štvou automaticky se otevírající okna internetového prohlížeče obsahující obvykle reklamu, můžete se jich snadno a rychle zbavit pomocí tohoto programu. PopUp Killer se uhnízdí v System tray, odkud sleduje váš prohlížeč a blokuje pokusy o automatické otevření dalšího okna. Můžete si také nastavit zvukové upozornění informující o úspěšně zablokovaném okně a nechybí ani volitelné automatické spouštění současně se startem operačního systému. Podporovány jsou prohlížeče MS Internet Explorer, Netscape Navigator a Opera.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://software.xfx.net/utilities/popupkiller/
Download, velikost: 2,64 MB

Sygate Personal Firewall 2.1

Sygate Personal Firewall, známý původně pod názvem Sybergen Secure Desktop, je jednoduše ovladatelný osobní firewall, který ochrání počítač před nevítanými návštěvníky ze sítě a Internetu. Program běží na pozadí a soustavně hlídá, aby se nikdo nepokusil o průnik do systému, zaznamenává všechny významné události a v případě nebezpečí informuje uživatele.

Aplikace je pro soukromé použití zcela zdarma, pro nasazení v jiných případech lze freewarovou verzi používat pouze 30 dní.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, 16 MB RAM
Webová stránka: http://www.sygate.com/products/shield_ov.htm
Download, velikost: 2,63 MB

Wrapster 2.1

Wrapster je program rozšiřující schopnosti oblíbeného Napsteru. Zatímco Napster umožňuje sdílení a download pouze souborů ve formátu MP3 a WMA, Wrapster toto omezení obchází a dovoluje sdílet přes síť Napsteru prakticky jakýkoli soubor. V komunitě lze pak vyhledávat soubory zadáním bitrate a vzorkovací frekvence, která je specifická pro soubory sdílené přes Wrapster.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.unwrapper.com/
Download, velikost: 1,27 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama