ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
8. únor 2001 - Download

Stáhněte si software za 0,00 Kč 08/02/2001

V rámci akce Každý den pět programů zadarmo! přinášíme další sérii programů, které si můžete stáhnout a zcela zdarma používat. V dnešní nabídce najdete například solitairy, utilitu pro konverzi videa z formátu AVI do MPEG a další zajímavé prográmky.

bbMPEG 1.24 beta 16

bbMPEG je samostatná utilita a zásuvný modul pro aplikaci Adobe Premiere, který umí konvertovat soubory AVI do formátu MPEG.

Zásuvný modul bbMPEG pro Adobe Premiere zvládne kódování MPEG-2 videa, MPEG-1 audia a MOEG-2 programů. Samostatná součást pak dokáže konvertovat video soubory formátu AVI do formátu MPEG-2.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://members.home.net/beyeler/bbmpeg.html
Download, velikost: 784 KB

Excalibur 1.06

Kalkulátor, který zvládne vědecké, statistické, obchodní, geometrické a programátorské výpočty a pomůže vám s převodem jednotek. Z mnoha předností stojí za zmínku například možnost definování vzhledu tlačítek, přehledné uživatelské rozhraní, několik pamětí pro ukládání mezivýsledků a nahrávání a zpětné přehrávání sekvencí stisknutých kláves.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.wavemotion.bizland.com/excalibur.htm
Download, velikost: 811 KB

IrfanView 3.33

Jeden z nejlepších prohlížečů obrázků, který podporuje širokou škálu formátů a nabízí přímo neuvěřitelné množství funkcí.

Podporované formáty: AIF, ANI, BMP, CAM, CLP, CPT, CUR, DCX, DIB, DJVU, EPS, FlashPix, RLE, JPG, GIF (včetně animovaného GIFu), PCD, PCX, PNG, RLE, TIF, IFF/LBM, LWF, PSD, TGA, RAS, ICO, AVI, WMF, EMF, PBJ, PBM, PGM, PPM, PCD, PSP, SSF a XBM/XPM.

Z mnoha funkcí, kterými tato aplikace oplývá, jmenujme alespoň některé:

 • konvertování obrázků mezi formáty včetně dávkové konverze s možností automatických úprav
 • základní funkce pro úpravy obrázků jako je ořezávání, změna velikosti, přesamplování, změna barevné hloubky, úprava jasu a kontrastu ...
 • několik zajímavých grafických filtrů
 • schopnost extrahování jednotlivých snímků ze souborů ANI, AVI a GIF
 • generování HTML galerií s náhledy a odkazy vedoucími k obrázku v plné velikosti
 • umístění obrázku přímo na pracovní plochu
Funkcí, kterými IrfanView disponuje, je pochopitelně mnohem více a výše uvedené ukazují pouze zlomek jeho schopností. Pokud tedy hledáte malý a rychlý prohlížeč, který dokáže mnohem více a je především zdarma, pak je IrfanView patrně tou nejlepší volbou.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://stud1.tuwien.ac.at/~e9227474/
Download, velikost: 708 KB

Pokemon Solitaire 3D 1.0

Jestliže vás také posedlo sbírání pokémonů, můžete si místo standardního pasiánsu dodávaného s Windows zahrát tuto variantu, která je plná nejrůznějších příšerek z tohoto populárního seriálů. Pokémony najdete nejen na zadní straně karet, ale i místo králů, královen, spodků a es. Všechny vlastnosti a možnosti nastavení odpovídají solitairu z Windows.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.dreamsave.com/freegames/pokemonsolitaire/index.html
Download, velikost: 752 KB

Solitude 1.52

Opět něco pro příznivce karetních her pasiánsového typu. Proč utrácet peníze za jednu zajímavou hru, když Solitude jich nabízí hned 91 a ještě k tomu úplně zadarmo? Stačí si jen vybrat ze seznamu podle jména, podle počtu balíčků (jeden nebo dva) či podle předpokládaného času potřebného k dosažení cíle.

Obsaženy jsou následující pasiánsy: Aces Up, Alhambra, Amazons, Auld Lang Syne, Baker's Dozen, Baker's Game, Batsford, Beleaguered Castle, Betsy Ross, Black Hole, Blind Patience, Bowling, Bristol, Calculation, Canfield, Carpet, Chameleon, Clock, Contradance, Cribbage Solitaire, Cruel, Deuces, Dutchess, Eagle Wing, Easthaven, Eight Off, Fan, Fire And Ice, Flower Garden, Fly, Fortress, Four Kingdoms, Four Seasons, Fourteen Out, FreeCel, Frog, Gaps, Gargantua, German Patience, Golf, Good Measure, Icicles, Indian, King Albert, Klondike, La Belle Lucie, Lady Betty, Limited, Lucas, Miss Milligan, Monte Carlo, Moojub, Mount Olympus, Napoleon at St. Helena, Nestor, Osmosis, Pas Seul, Peek, Penguin, Pluto, Poker Solitaire, Pyramid, Rank and File, Scorpion, Scotch Patience, Seven Devils, Shamrocks, Simple Simon, Simplicity, Sir Tommy, Six By Six, Spider, Spiderette, Stonewall, Storehouse, Streets and Alleys, Strategy, Sultan, Tam O' Shanter, Terrace, Thirteens, Thirty Six, Three Shuffles, Thumb and Pouch, Trefoil, Wave Motion Solitaire, Westcliff, Whitehead, Will 'O The Wisp, Windmill a Yukon.

Součásti je žebříček nejlepších výsledku a statistika, přehrání pomocí funkce replay a nechybí ani trošku neférové undo (zpět).

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: ???
Download, velikost: 3,66 MB

WinAmp 2.72

Zatím poslední verze nejpopulárnějšího přehrávače zvukových souborů. WinAmp si poradí s formáty MP3, MP2, MOD, WAV, VOC i se standardními kompaktními disky. Jedním z důvodů jeho obliby je skinovatelnost, tedy možnost měnit vzhled aplikace pomocí tzv. "skinů".

Z dalších vlastností jmenujme alespoň ty nejdůležitější:

 • možnost spuštění aplikace v režimu "stále na vrchu"
 • grafický ekvalizér
 • možnost převodu stop z CD do souborů MP3
 • podpora internetové databáze CDDB
 • možnost převodu souborů WAV, MP3, MOD a dalších do formátu WMA
 • velké množství volitelných plug-inů rozšiřujících schopnosti aplikace
K dispozici jsou verze Lite a Full. Lite umí přehrávat všechny zvukové formáty s výjimkou WMA a ASFS a nedisponuje tzv. WinAMP visualization studio. Pokud se bez uvedených vlastností neobejdete, stáhněte si plnou, tedy Full verzi.

Licence: Freeware
Požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.winamp.com/
Download verze Lite, velikost: 478 KB
Download verze Full, velikost: 2,17 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama