ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
24. listopad 2000 - Download

Stáhněte si software za 0,00 Kč 24/11/2000

Dalších osm programů ke stažení, přičemž všechny jsou pochopitelně zcela zdarma. Tentokrát upozorňujeme například na utilitu pro zjištění hesla do BIOSu či zajímavou náhradu Poznámkového bloku.

CmosPwd 2.5

Velice užitečná utilitka, která vám pomůže při zjišťování zapomenutého hesla pro vstup do BIOSu. Je samozřejmě aplikovatelná pouze tehdy, je-li spuštěn operační systém, nemůže tedy například zjistit heslo vyžadované BIOSem bezprostředně po zapnutí počítače. Podporovány jsou následující BIOSy: AMI, AMI WinBIOS 2.5, Award 4.5x, Compaq (1992), Compaq (nová verze), Bios DELL (verze A08, 1993), IBM (PS/2, Activa), Packard Bell a Phoenix (verze 1.04 a 1.00.09.AC0 1994).
Licence: Freeware
Minimální požadavky: DOS
Webová stránka: http://www.esiea.fr/pulic_html/Christophe.GRENIER
Download, velikost: 73 KB

CuteMX 2.5

Éra programů umožňujících sdílení souborů zažívá neskutečný rozmach - jen málokomu je nutné představovat aplikace jako je Napster nebo Scour Exchange. Ke stejnému účelu, tedy ke sdílení, vyhledávání a stahování souborů je určen i velmi populární a soudními spory zatím neohrožený CuteMX.
Stejně jako v uvedených příkladech se i zde zapojíte do internetové komunity, jejíž členové mezi sebou vzájemně sdílejí multimediální soubory včetně zvukových nahrávek, videa a grafiky. Součástí aplikace je i chat, zajímavostí je pak možnost vytváření seznamu spřátelených a znepřátelených uživatelů. Nechybí ani integrovaný přehrávač, s nímž si můžete stažené soubory rovnou přehrát.
Ovládání CuteMX je jednoduché - nejprve si zvolíte složku, v níž máte uloženy soubory, které chcete sdílet s ostatními a nastavíte omezení maximálního počtu uživatelů, kteří od vás mohou tyto soubory současně stahovat. Pak již stačí připojení k Internetu, zapojení do komunity a můžete začít hledat a stahovat soubory od ostatních.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.globalscape.com/products/cutemx/index.shtml
Download, velikost: 1,26 MB

EasyRecovery for FAT32 5.0

Takřka zázračná utilitka, která dokáže obnovit ztracená nebo nepřístupná data z pevného disku a zrekonstruovat souborový systém.
Program nikdy nezapisuje na původní disk, neboť by tím mohl způsobit další poškození dat. Místo toho obnoví tabulku uložení souborů (FAT) do operační paměti, čímž získáte možnost přenosu souborů na jiné médium. Tímto způsobem lze například obnovit data zničená počítačovým virem nebo formátováním (v případě fyzicky poškozeného disku je pochopitelně šance na obnovu minimální). Výhodou je podpora disků s kapacitou nad 8,4 GB.
Po spuštění program vytvoří startovací disketu, ze které zavedete systém a spustíte EasyRecovery. Pak už záleží jen na tom, nakolik je původní disková struktura poškozená.
V této freewarové verzi lze obnovit maximálně pět souborů. Potřebujete-li více, budete si muset zakoupit plnou verzi produktu.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, 16 MB RAM
Webová stránka: http://www.ontrack.com/EasyRecovery/
Download, velikost: 2,63 MB

Internet Slideshow 2.08

Navštěvujete v pravidelných intervalech stejnou sérii webových serverů? Pak mi jistě dáte za pravdu, že postupný výběr všech odkazů uložených v oblíbených položkách není zrovna nejpohodlnějším řešením. Zajímavou alternativou je právě Internet Slideshow umožňující zařazení až šedesáti odkazů do tří kategorií. Mezi jednotlivými weby se pak přesouváte pouhým stiskem tlačítka Next, případně stejnou volbou po kliknutí myší na ikonu v system tray na hlavním panelu.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, Runtime VB6
Webová stránka: http://publish.uwo.ca/~dvanders/Slideshow.html
Download, velikost: 184 KB

NotePads+ 3.03

Prakticky stejný Poznámkový blok známe z Windows už od verze 3.11. Za tu dobu vznikla celá řada více či méně podařených alternativ a právě do této kategorie spadá i Notepads+.
Jedná se o editor textových souborů, který dokáže pracovat s více texty najednou (podobně jako MS Word), má integrovanou kontrolu anglického pravopisu a bez námahy si poradí prakticky s jakýmkoliv souborem. Na rozdíl od Poznámkového bloku není omezen 32 KB velikostí souboru. Navíc se umí minimalizovat do System Tray (tj. vpravo na hlavní liště) a můžete z něj odesílat e-maily. Některými vlastnostmi dokonce předčí i podstatně vyspělejší WordPad.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.jsoftconsulting.com/notepad.htm
Download, velikost: 5,01 MB

Shut Up 1.5

Jednoduchá utilitka pro snadné vypnutí a restartování počítače s možností nastavení data a času, kdy má k vypnutí nebo restartu dojít.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, Runtime VB6, Pentium 90
Webová stránka: http://www.uk-software.com/shutup/index.htm
Download, velikost: 2,35 MB

StartButton 1.00

Nelíbí se vám nápis Start na tlačítku, kterým se dostáváte k hlavnímu systémovému menu? Žádný problém! Stačí si stáhnout tuto jednoduchou aplikaci, zapsat do okénka nový text a stisknout tlačítko OK. Během vteřiny tak můžete mít své vlastní, originální tlačítko Start.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me, Runtime VB6
Webová stránka: http://members.fortunecity.com/rbnwares1/index.html
Download, velikost: 90 KB

Tripnosis

Klient umožňující zapojení do nezávislé sítě pro sdílení, vyhledávání a stahování souborů od ostatních uživatelů komunity. Podporovány jsou všechny typy souborů včetně MP3, ASF, WMA, WMV, JPG, EXE, DLL, obrázků a dalších, což dělá z tohoto programu poměrně zajímavý nástroj. Nechybí ani chatování s ostatními uživateli či možnost obnovení přerušeného stahování. Na rozdíl od osvědčených programů tohoto typu, jako je Napster, Scour Exchange nebo Cute MX nemá zatím Tripnosis tak velkou podporu, proto zde najdete menší množství souborů, než u konkurence.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.tripnosis.com/
Download, velikost: 1,66 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama