ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
3. listopad 2000 - Download

Stáhněte si software za 0,00 Kč 03/11/2000

Opět se nám blíží víkend a protože asi nebude příliš slunečný, zůstane většina lidí doma. Abyste se nenudili, připravili jsme pro vás hned jedenáct programů, za jejichž používání nemusíte platit.

Active CPU 1.0

Chcete vědět, jak zatížený je procesor vašeho počítače? S touto utilitkou můžete podrobně sledovat v příjemném a přehledném grafickém rozhraní jeho aktivitu. K dispozici máte dva grafy - jeden zobrazuje čárový graf s časovým průběhem, druhý pak v sloupcovém grafu aktuální stav.
Program se umí minimalizovat do ikony v System tray, přičemž můžete zjistit aktuální zatížení procesoru pouhým ukázáním na ikonku kurzorem myši.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://protect-me.com/freeware.html
Download, velikost: 445 KB

akPlayer 1.9.0

Velice jednoduše vypadající přehrávač, který zvládne přehrávání souborů ve formátech AVI, DAT, MID, MPG, a WAV. Samozřejmostí je podpora playlistů, rychlý přístup k funkcím skrze klávesové zkratky a schopnost minimalizace do System tray.
akPlayer bude vyhovovat především uživatelům, kteří mají na programy tohoto typu minimální nároky a nepotřebují plejádu mnohdy zbytečných funkcí.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.aksoft.net/progs/akplayer/index.html
Download, velikost: 857 KB

CDex 1.30 beta 8

Jeden z nejlepších programů pro práci s digitálním zvukem dospěl k další betaverzi. CDex je univerzální konvertor, který umí převádět zvukové stopy přímo do souborů MP3 nebo WAV, jakož i soubory WAV do MP3 a zpět. Kvalitu rippovaných nahrávek lze vylepšit normalizováním audiosignálu a použitím jitter korekce.
Z dalších vlastností zmiňme například možnost volby názvů výstupních souborů, podporu enkodérů třetích výrobců, možnost přehrávání MP3 souborů, vytváření playlistů, podporu formátů au a ADPCM/Sun WAV a propojení s internetovou databází CDDB.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.cdex.n3.net/
Download, velikost: 1,21 MB

Clean Disk 3.6.0

Pevný disk se postupně zaplňuje spoustou dočasných a zbytečných souborů, které pouze zabírají místo a částečně mohou za nižší stabilitu operačního systému. Pokud nemáte čas a náladu tyto soubory hledat a odstraňovat, jistě se vám bude hodit tento užitečný pomocník, který takřka vše provede za vás. Uživatelské rozhraní je tak jednoduché, že ovládání aplikace nebude dělat problémy ani úplným začátečníkům znalým angličtiny.
Program rozpoznává více než čtyřicet typů odstranitelných souborů, může mazat soubory historie, cookies a informace o posledních otevřených dokumentech. Přímo z okna aplikace pak lze spouštět některé důležité systémové utility.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me, 16 MB RAM, Pentium
Webová stránka: http://aeisele.home.att.net/cdisk3.htm
Download, velikost: 2,00 MB

HPMonitor 1.2

Utilita pocházející z českých luhů a hájů, s jejíž pomocí si budete moci zjistit přibližný stav náplně inkoustové tiskárny HP DeskJet. Ovládání aplikace je velice prosté: zadáte typ použité cartridge, počet stránek vytištěných v módech best, normal a EconoFast a program podle těchto informací vypočítá, kolik náplně ještě zbývá. Výsledky jsou prezentovány jak v procentech, tak i ve sloupcovém grafu.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.pokluda.cz/support/hpmonitor.asp
Download, velikost: 147 KB

Internet Surfer II 2.5

Chcete-li v Internet Exploreru otevřít více webů současně, musíte pro každý otevřít samostatné okno programu. Vyhovuje-li vám více práce v jednom okně (např. jako v MS Wordu 97, Opeře atp.), nainstalujte si Internet Surfer II. Tato aplikace běží nad Internet Explorerem a umožňuje otevírání dalších dokumentů v jediném okně se všemi možnostmi jako je kaskádovité nebo dlaždicovité uspořádání jednotlivých oken. Z dalších rozšíření uveďme například rychlý přístup k emailu, řadu užitečných klávesových zkratek a volitelné rozhraní pro vkládání adres.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, Microsoft Internet Explorer
Webová stránka: http://www.geocities.com/jackflacco/freeware.htm
Download, velikost: 198 KB

Intranet Chat 1.10

Chcete si ve firemní síti popovídat se svými kolegy a kolegyněmi? Tento program je takřka ideálním řešením. Kromě veřejného chatování můžete také komunikovat pouze s jedním uživatelem, zakládat nové chatovací kanály, nechybí ani možnost filtrování a logování. Program se umí minimalizovat do ikony v System tray, takže jej můžete rychle schovat, když vás přijde zkontrolovat šéf.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://vnalex.tripod.com/e_index.htm
Download, velikost: 847 KB

RemoteKeys 3.5.10

Pokud vám více než ťukání do klávesnice vyhovuje práce s myší, pak se vám určitě bude líbit tato aplikace. Jednoduše si nadefinujete příkazy nebo text, který pak budete vkládat kliknutím na příslušnou položku v databázi. To se hodí například při vyplňování formulářů s opakujícími se položkami nebo v případě vkládání často používaných frází. Praktická je také možnost rychlého použití některých speciálních znaků. V každém profilu si takto můžete nadefinovat až 250 klávesových sekvencí. Kromě vkládání textu lze z tohoto programu také spouštět jiné aplikace a otevírat webové stránky.
RemoteKeys běží minimalizovaný do ikony v System tray, takže je při ruce kdykoli, kdy potřebujete využít jeho služeb.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: http://www.freewarehits.de/RemoteKeys.htm
Download, velikost: 333 KB

Sonique 1.808

Aktuální verze jednoho z nejlepších freewarových přehrávačů MP3, který vyniká zejména velmi podařeným uživatelským rozhraním a kvalitním zvukem. Pokud by se vám náhodou nelíbil jeho vzhled, můžete použít některý ze skinů, které jsou nabízeny zdarma na webu tohoto programu.
Kromě souborů MP3 s ním můžete přehrávat i MP2, MP1, MPX, IT, WAV, WMA, MOD, XM, S3M a hudební CD, novinkou v této verzi je pak schopnost přehrávání souborů formátu Ogg Vorbis. K dispozici editor playlistů, mnoho variant grafického rozhraní (prostřednictvím plug-inů) a kvalitní 20 pásmový ekvalizér.
Nevyhovuje-li vám WinAmp, určitě si vyzkoušejte tento program, protože jeho vlastnosti jsou minimálně na stejné, ne-li na lepší, úrovni.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, 16 MB RAM
Webová stránka: http://www.sonique.com/
Download, velikost: 2,25 MB

System Tray Phone Book 1.0

Užitečný správce kontaktů, který je kdykoli při ruce. Můžete si ukládat jména, telefony, faxová čísla, mobily, e-maily, ICQ čísla a adresy všech svých známých, takže je nebudete muset pracně hledat na útržcích papírů, vizitkách, nebo v nepřehledném notýsku. Součástí je integrované vytáčení telefonních čísel a rychlé vyvolání e-mailového klienta.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Webová stránka: ???
Download, velikost: 525 KB

Windows Installer for Windows 95/98/Me 1.20.1827.0

Řada aplikací nabízí instalaci pomocí souboru s příponou MSI. K tomu, abyste si takovou aplikaci mohli nainstalovat potřebujete právě Windows Installer, jehož nejnovější verzi vám zde nabízíme.
Licence: Freeware
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me
Webová stránka: http://www.microsoft.com/
Download, velikost: 1,44 MB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama