ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
4. říjen 2000 - Download

Stáhněte si software za 0,00 Kč 04/10/2000

Programy zadarmo jsou oblíbeným tématem našeho deníku. Co třeba takhle nainstalovat si spořič obrazovky s rozkošnými zajíčky? Kromě toho máme pro vás ještě dalších sedm programů, takže vzhůru do stahování!

2D HyperClouds

Zásuvný modul pro Adobe PhotoShop umožňující vytváření textur s oblaky nebo plazmou. Filtr je založen na Perlinově funkci šumu a k vytvoření palety odstínů používá barvy pozadí a popředí k vytvoření.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Licence: Freeware
Webová stránka: ???
Download, velikost: 23 KB

CD Offline

Nebaví vás neustále vyměňovat cédéčka v mechanice, když potřebujete najít jeden soubor? Řešením je tento český program, který si udělá "otisk" obsahu disku a uloží jej do databáze. V této databázi pak můžete snadno vyhledávat a rychle tak zjistíte, na kterém médiu se nachází vámi požadovaný soubor. Velice praktická je též možnost exportu celé databáze do formátu HTML, takže ji například můžete vystavit na Internetu.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me
Licence: Freeware
Webová stránka: http://stoupa.sh.cvut.cz/~helium/
Download, velikost: 450 KB

Design & Print Center 1.0.0

S tímto programem si můžete snadno vytvářet a tisknout svá vlastní blahopřání, kalendáře, ozdobné kartičky, obaly na CD a další dílka přímo z internetového prohlížeče. Na výběr máte ze stovek schémat stránek nejrůznějších rozměrů, můžete použít obrázky a snímky z online galerie, nebo importovat své vlastní z digitálního fotoaparátu, scanneru, kompaktního nebo pevného disku. Pochopitelně nemůže chybět celá sada nástrojů pro drobné úpravy jako je otáčení, převracení či změna rozměrů.
Design & Print Center dále obsahuje širokou nabídku speciálních efektů a ozdobných rámečků, umožňuje vkládání textu a podporuje formáty BMP, JPG, PCD, a PNG.
Jedinou nevýhodou je, že při práci s programem potřebujete připojení k Internetu, neboť většina funkcí je dostupná pouze v online režimu.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me, 16 MB RAM, MS Internet Explorer 4.0 nebo vyšší
Webová stránka: http://www.picturebuzz.com/dp.htm
Download, velikost: 964 KB

FreeNet 0.3.1

Klient pro zapojení do stejnojmenné sítě peer-to-peer, kde je možné sdílet a šířit soubory a informace přes Internet rychle a především bez cenzury. FreeNet nemá žádné centrální počítače, což znamená, že neexistuje počítač nebo organizace, která by kontrolovala prováděné operace. Na rozdíl od Napsteru tedy není možné stíhat nikoho konkrétního například za to, že se prostřednictvím této sítě šíří nelegální soubory. Zajímavá je také schopnost inteligentního směrování a cachování, která zajišťuje vyšší efektivitu celého systému například zrcadlením dat do oblasti, kde je o ně největší zájem.
Jediné, co pro připojení k této síti potřebujete, je internetové připojení a tento program. Jestliže si chcete vyzkoušet, jak chutná opravdová internetová svoboda se všemi důsledky, je FreeNet přesně ten pravý program, který vám to umožní.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Licence: Freeware
Webová stránka: http://freenet.sourceforge.net/
Download, velikost: 286 KB

Internet Sweeper 1.32

Internet Sweeper se automaticky spouští při startu systému, kdy odstraňuje zbytečné soubory, jež se na disku zabírají drahocenné místo. Maže všechny cache, historii prohlížeče, cookie, navštívené adresy, zprávy a dočasné soubory. Výhodou je, že nemusíte program spouštět ručně a že po každém spuštění počítače máte úplně čistý systém.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000, knihovna VB40032.DLL
Licence: Freeware
Webová stránka: http://www.geocities.com/Internet_Sweeper/
Download, velikost: 33 KB

Rabbits Screen Saver 1.02

Chcete si zpříjemnit chvíle nečinnosti? Jistě znáte celou řadu spořičů obrazovky, ovšem tento je svým způsobem unikátní. Zobrazuje totiž desítky rozmanitých králíčků hopsajících po vaší pracovní ploše. Oceňuji především dobrou konfigurovatelnost - nastavit si totiž můžete nejen počet králíčků, ale i pozadí a zvuky.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT
Licence: Freeware
Webová stránka: http://www.aroundmidnight.demon.co.uk/preview/rabbits.htm
Download, velikost: 211 KB

TweakUI 2000 1.33

Program umožňuje v uživatelsky přívětivém rozhraní nastavovat mnoho vlastností systému, které jsou běžně dostupné pouze editací registrů. To uvítají zejména začínající uživatelé, kterým nelze přímou úpravu registrů doporučit, neboť případná chyba může způsobit špatné fungování a v některých případech i totální zhroucení operačního systému. TweakUI nevyžaduje prakticky žádné zkušenosti a přitom nabízí celou řadu zajímavých možností bez jakékoli hrozby pro systém.
Podporovány jsou všechny Windows počínaje Windows 95, přes Windows 98, Windows 98 Second Edition, ale i Windows NT 4.0 a Windows 2000. Program si sám zjistí, na jakou verzi operačního systému je instalován a podle toho zpřístupní dostupné možnosti nastavení.
Minimální požadavky: Windows 98/Me/NT/2000
Licence: Freeware
Webová stránka: http://www.microsoft.com/NTWorkstation/downloads/PowerToys/Networking/NTTweakUI.asp
Download, velikost: 110 KB

Windows Memory Info 2.5

Systémová utilita, která vám dovolí sledovat využití paměti počítače. Informace jsou obnovovány každých dvacet vteřin, takže máte k dispozici vždy skutečně aktuální stav.
Windows Memory Info pomůže při identifikaci programů, jež jsou náročné na operační paměť a může vám také pomoci při rozhodování, zda je účelné investovat peníze do upgradu.
Minimální požadavky: Windows 95/98/Me/NT/2000
Licence: Freeware
Webová stránka: http://www.extra.hu/winmem/
Download, velikost: 538 KB

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama.
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama