ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
25. květen 2001 - Aktuality

KPNQwest Czechia zajišťuje internetový přenos moderní gynekologické operace

Tisková zpráva

Společnost KPNQwest Czechia, tuzemská pobočka významného panevropského datového operátora, zajišťuje přímý internetový přenos laparoskopické operace, která se uskuteční 25. května 2001 v rámci 3. celostátního sjezdu Sdružení soukromých gynekologů ČR. Přenos do Internetu se uskuteční s využitím služby video-streaming společnosti KPNQwest mezi operačním sálem Nemocnice s poliklinikou Vyškov a brněnským hotelem Voroněž, kde jej budou sledovat účastníci sjezdu.

Setkání se zúčastní šest stovek soukromých gynekologů nejen z České republiky, ale i z Anglie, Německa, Rakouska a dalších zemí. Díky internetovému přenosu budou na vlastní oči sledovat laparoskopickou operaci, kterou provede primář Mudr. Josef Eim ve vyškovské nemocnici. Přenos operačního zákroku potrvá přibližně 20 minut. KPNQwest jej realizuje ve spolupráci s prostějovskou firmou Infos.

"Multimediální přenosy po Internetu představují pro lékaře příležitost seznámit se s novou operační metodou, kterou v případě laparoskopické operace jako je tato, u nás téměř 80 % lékařů nikdy nevidělo," říká MUDr. Josef Eim. "Z vlastní zkušenosti vím, že videokonferenční systémy se v zahraničí používají v lékařství téměř běžně. Jednou z možností je právě přenos prezentací nových lékařských metod a diskuse v rámci odborných setkání. Jiným případem praktického využití jsou přenosy operací, které dávají lékařům možnost okamžité konzultace."

Společnost KPNQwest má s přímými přenosy prostřednictvím Internetu bohaté zkušenosti. V průběhu posledních dvou let se podílela na internetových přenosech z několika lékařských pracovišť a různých odborných konferencí a veletrhů. Technologie a infrastruktura společnosti KPNQwest Czechia však přiblížila uživatelům Internetu také některé velké společenské i kulturní akce, například Balónovou show a Festival regionálního života, které se konají každoročně na Vysočině, nebo renomovaný Chopinův festival v Mariánských Lázních.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama