ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
27. únor 2001 - Aktuality

Hacker, který získal číslo kreditky Billa Gatese, byl zatčen

Švýcarská policie v pátek zatkla dvacetiletého muže, který je podezřelý z průniku do počítačového systému Světového ekonomického fóra (World Economic Forum) a ukradení osobních informací o účastnících této akce. Podle policejních informací se jedná o obyvatele Švýcarska, který pracoval na částečný úvazek jako počítačový konzultant. Hacker, který může být obviněn z krádeže dat, neautorizovaného vstupu do počítačového systému a zneužití kreditních karet, byl umístěn do cely ve švýcarském hlavním městě Bern. O jeho dalším osudu rozhodne soud, který mu může udělit trest až pět let vezení.

V tuto chvíli není jisté, zda hacker pracoval sám, nebo zda byl součástí nějaké skupiny, neboť k průniku do systému WEF se původně přihlásila hackerská organizace s protiglobalizujícím zaměřením, která se označuje jako Virtual Monkeywrench.

Hackerovi se podařilo získat osobní data o členech vlády a významných osobnostech ekonomického života, kteří se během uplynulých let zúčastnili summitu v Davosu. Tato data pak uložil na CD-ROM, který následně poslal týdenníku SonntagsZeitung, který 4. února zveřejnil podrobnosti. Ukradené materiály údajně obsahovaly čísla kreditních karet, hesla a telefonní čísla na mobilních telefony zhruba 27 tisíc účastníků, mezi kterými nechyběl ani bývalý prezident USA Bill Clinton, palestinský předák Jásir Arafat či zakladatel Microsoftu Bill Gates.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama