ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
21. únor 2001 - Aktuality

Microsoft čelí dalším žalobám vinícím jej z rasové diskriminace

Microsoft se stal terčem dalších dvou žalob, ve kterých je viněn z rasové diskriminace. Obhájcem jednoho ze žalobců je Johnnie Cochran, který je dobře známý z kauzy boxera O.J. Simpsona.

V žalobě, která byla podána ve čtvrtek u okresního soudu v Seattlu, žalobce Landruff Trent vádí, že Microsoft diskriminuje zaměstnance černé pleti při odměňování a povyšování. Podobnou žalobu podala již v říjnu loňského roku Monique Donaldsonová, která firmu viní z diskriminace rasy a pohlaví. Oba případy mají v podstatě stejný základ, proto se právníci Cohen Milstein a Johnnie Cochran dohodli na společném postupu a žaloby budou projednávány společně.

Další žaloba s podobným zněním byla podána ve středu a pochází od Ronalda Douglase, kterého zastupuje Carl Taylor Lopez. Douglas tvrdí, že byl hůře placen a dostával méně akcií, než bílí zaměstnanci na podobných pozicích.

Je těžké posoudit, zda v Microsoftu skutečně vládne rasová diskriminace, nebo zda žalobci hledají příčiny svého neúspěchu v této firmě na základě své barvy pleti, místo toho, aby se je snažili nalézt sami v sobě. Jak tomu je ve skutečnosti ukáže až soudní přelíčení - jestliže jsou tvrzení obžaloby založená na pravdě, bude mít největší softwarová firma z ostudy docela pěkný kabát, ovšem pokud by se prokázalo, že hodnocení zaměstnanců není zatíženo rasovými předsudky, nebylo by možná marné, kdyby Microsoft podal na všechny zmíněné žalobu za poškozování dobrého jména společnosti. V tuto chvíli ale nezbývá než čekat na to, jak celý proces, který jistě bude patřičně medializován, dopadne.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama