ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
21. únor 2001 - Aktuality

V USA je na Internetu 56% populace

Internet používá 56% dospělé populace USA, přičemž za posledních šest měsíců se k této informační síti připojilo 16 milionů nových uživatelů - taková jsou čísla vycházející ze studie, jež byla zveřejněna v neděli.

Studii prováděla agentura Pew Internet and American Life Project náhodným telefonickým dotazováním 3493 lidí od 22 listopadu do 21 prosince loňského roku a započítávala přístup k Internetu z domova, v práci, ale též z knihoven, internetových kaváren a dalších veřejných míst. Zveřejněny byly i další zajímavé statistické údaje, které jsme shrnuli do několika bodů.

  • Téměř tři čtvrtiny mladých lidí ve věku 12 až 17 let mají přístup na Internet.
  • V internetové populaci mají ženy 50,6% zastoupení - muži jsou tedy poněkud paradoxně v menšině.
  • Nárůst zaznamenal nejen celek, ale i jednotlivé statistické skupiny: velice dynamicky roste zastupení žen, menšin a dospělých v domácnostech s příjmy od 30 do 50 tisíc USD ročně. Silnou skupinu též tvoří rodiče v domácnosti s dětmi.
  • Lidé s vyššími příjmy používají Internet více, než ti s nižšími příjmy - ve skupině s příjmy pod 30 tisíc USD používá Internet 38% lidí, zatímco lidé vydělávající více než 75 tisíc USD mají připojení v celých 82%.
  • Z lidí starších než 65 let používá Internet jen 15%. Pravým opakem je věková kategorie od 18 do 29 let, kde mají připojení celé tři čtvrtiny respondentů.
  • V den dotazování pracovalo s Internetem 56 procent oslovených, což je o celá 4 procenta více, než při stejném průzkumu, který byl pořádán v pololetí.
  • Nejvíce, v celých 93%, používají uživatelé elektronickou poštu. Na dalších místech je Internet využíván k hledání informací o zálibách a koníčcích, dále pak pro zábavu a jako zdroj pro získávání informací.
Jaká je tedy situace ve Spojených státech již víme, a nutno přiznat, že čísla jsou možná až překvapivě vysoká. Možná by bylo zajímavé, kdyby nějaká organizace provedla podobný průzkum ve střední Evropě. U nás je situace jasná - dokud budeme odkázáni na komutované připojení, na 56% populace se nikdy nedostaneme.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama