ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
12. únor 2001 - Aktuality

Novell spoluzakládá společnost Volera

Tisková zpráva

Společnost Novell oznámila vytvoření firmy Volera, Inc., nové firmy zaměřené na vznikající trh síťového obsahu. Volera bude integrovat caching a služby managementu obsahu, a vytvoří tak novou úroveň internetové inteligence, která urychlí a bude řídit dodávání obsahu, což firmám umožní využít plný obchodní potenciál Internetu. Nortel Networks a Accenture podepsaly s Volerou konečné investiční dohody a uzavření celé transakce bude realizováno během následujících devadesáti dní.

"Jde o razantní událost v rámci celého průmyslu i společnosti Novell," poznamenává Eric Schmidt, předseda a CEO Novellu. "Trh stále hledá nové platformy pro implementaci internetových služeb a aplikací nové generace. Díky Nortelu a Accenture máme ty správné partnery, kteří přinesou naši vysoce konkurenční novou platformu na trh. My v Novellu vidíme Voleru ve vedoucí pozici na rychle se rozvíjejícím trhu internetového a síťového obsahu, což je jeden z nejslibněji se rozvíjejících trhů na Síti."

Volera bude dodávat platformu pro síťový obsah, která poskytuje škálovatelnost a inteligenci pro maximalizaci internetového obchodního potenciálu. Nově formovaná společnost bude pracovat na vytvoření Internetu nové generace, kde budou obsah, média a aplikace dodávány efektivněji, bezpečněji a cenově efektivně od zdroje až do místa určení. Další podrobnosti o společnosti Volera lze najít na adrese www.volera.com.

"Vstupujeme do segmentu síťového obsahu s kvalitními produkty, zavedenou distribucí a partnerstvími, silným finančním zázemím a úplným týmem," zdůrazňuje Simon Khalaf, prezident Volery. "Naše produkty a služby definují průmyslové standardy co do rychlosti, škálovatelnosti a flexibility, přičemž také nabízíme možnosti pro kompletní management, který dnešní zákazníci na Internetu vyžadují."

Dohody mezi Novellem, Nortel Networks a Accenture zajišťují pro Voleru více než 80 milionů dolarů v peněžních prostředcích a rovněž konzultační služby. Novell také dodá technologie a zdroje, doposud alokované v rámci Skupiny služeb síťového obsahu.

Nortel Networks kromě své minoritní investice do Volery, která zahrnuje záruky na nákup dalších podílů, rovněž vstoupí s Volerou do společného vývoje a distribuce. George Cooney, starší viceprezident firemního vývoje a podniků říká: "Inteligentní cachování obsahu, jeho distribuce a management jsou klíčovými elementy sítě dodávající obsah. Naše vztahy s Volerou přinesou novou kategorii cachovacích řešení i řešení pro management obsahu, které stanoví nové výkonnostní a funkcionální standardy a posunou poskytovatele služeb více k příslibu dodávání »osobního Internetu«. Investice je součástí strategie Nortel Networks kontinuálně zlepšovat investice do svých předních technologií."

Accenture pracuje s pracovníky Novellu a Volery již více než 6 měsíců na plánování první nabídky nové firmy v oblasti internetových obsahových služeb. Accenture bude mít podíl v této firmě a Volera bude využívat jejích služeb - podpory prodeje, zákaznického servisu a služeb pro podporu a obchodní rozvoj firmy. "Accenture cítí závazek pomoci firmě Volera dosáhnout jejích obchodních cílů. Pracujeme společně a budeme schopni pomoci klientům zhodnotit tuto novou síťovou architekturu pro rychlejší dodávání obsahu koncovému zákazníkovi," poznamenává Grieg Coppe, partner Accenture. "Věříme, že řešení jako ta, která poskytuje společnost Volera, opětovně určí, jak jsou sítě konfigurovány, a poskytnou klientům přesně to, co hledají - rychlost."

Management Volery

Předsedou představenstva Volery byl jmenován Eric Schmidt, prezidentem Simon Khalaf, původně generální ředitel skupiny služeb síťového obsahu firmy Novell. Draw Major, původně hlavní vědecký pracovník a hlavní technologický ředitel skupiny síťového obsahu, byl jmenován hlavním technologickým ředitelem Volery. Nová společnost má hlavní sídlo v kalifornském San Jose a další kanceláře jsou v Oremu v Utahu a Berkeley Heights v New Jersey.

Produkty a služby Volery

Software Volery s názvem Internet Caching System (ICS) je nejrychlejším cachovacím strojem na světě (jak vyplývá ze srovnávacího testu nezávislé agentury Measurement Factory). ICS reaguje na potřeby výkonu a škálovatelnosti na straně poskytovatelů obsahu, firem a poskytovatelů připojení na Internet tím, že odstraní opakující se činnosti vyžadující velký objem zdrojů z webového serveru. Content Exchange Volery je 100procentně hostovaná služba na urychlení webového serveru a pro dodávání obsahu. Content Exchange umožňuje webovým hostovacím centrům nabídnout plně řízenou službu, která kombinuje urychlení serveru, prakticky neomezenou škálovatelnost serveru a transformaci internetového obsahu a jeho redistribuci za běhu.

Vedoucí pozice na trhu

Volera má již vedoucí pozici na trhu cachovacích zařízení, a to na základě dodávek těchto produktů ze strany společností Dell, Compaq a dalších, které mají licenci na ICS. Volera odhaduje, že v současné době zaujímá 17procentní podíl na celosvětovém trhu cachovacích zařízení po pouhém jediném roce na trhu. Společnost hodlá v letošním roce svůj podíl ještě zvýšit a očekává, že na tomto trhu bude letos pokračovat obdobný rychlý růst.

Pro rok 2001 Volera nabídne svým zákazníkům a partnerům management obsahu, streaming media a inteligentní řešení pro celou síť. Společnost bude i nadále vyvíjet platformu pro obsah sítě pro internetová datová centra, ISP a firmy, které urychlují a zabezpečují dodávání obsahu, médií a aplikací.

Finanční informace

Představenstvo Novellu odsouhlasilo základní plán učinit z Volery veřejně vlastněnou společnost s konečným cílem distribuce podílu Novellu v této firmě akcionářům Novellu. Předpokládá se, že jakákoli distribuce akcií Volery americkým akcionářům Novellu by nebyla ovlivněna daněmi a tato distribuce bude záviset na rozhodnutí o daních amerického úřadu U.S. Internal Revenue Service potvrzujícím finanční korektnost plánované distribuce a podléhá finálnímu schválení představenstvem Novellu.

Růst a vývoj podnikatelských aktivit Volery může vést k veřejné nabídce akcií (IPO) již ke konci roku 2002. Ta bude záviset na budoucí situaci na trhu a na dalších faktorech a uskuteční se před distribucí podílů akcionářům Novellu.

Vytvoření firmy Volera je důležitým krokem směrem k přechodu Novellu na podnikání v oblasti služeb Sítě. Volera reaguje na příležitost na trhu, který je odlišný, i když doplňující, k primárnímu podnikání Novellu v oblasti poskytování softwaru pro služby Sítě v řešeních elektronického podnikání pro podnikovou sféru, státní správu a vzdělávání. Produkty a technologie převedené na Voleru ze strany Novellu jsou všechny v raných stadiích přijímání na trhu a představují méně než jedno procento tržeb Novellu za fiskální rok 2000 (které celkem činily 1,16 miliardy dolarů).

Finanční údaje Volery, jakožto dceřiné společnosti Novellu, budou uvedeny v konsolidovaných finančních výkazech společnosti Novell, Inc.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama