ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
12. únor 2001 - Aktuality

Na Napsteru se objevily nevydané písničky Manic Street Preachers

Kontroverzní ale oblíbená služba Napster se opět dostává do centra dění. Tentokrát díky fanouškům, kterým se podařilo získat skladby z připravovaného alba Know Your Enemy a kteří tyto skladby dali k dispozici ostatním právě prostřednictvím sítě Napsteru. Napster reagoval tak, že tyto uživatele zablokoval.

Za vším samozřejmě stojí nahrávací společnost Sony Music, pod jejíž vlajkou připravují Manic Street Preachers své nové album. Její právníci po zjištění, že se toto album nachází v síti Napsteru, neprodleně kontaktovali majitele této služby se žádostí o zamezení šíření těchto nahrávek. Napster musel zareagovat zablokováním zmíněných uživatelů, protože v opačném případě by mohl být obviněn z napomáhání k trestnému činu.

Uživatelé, kterých se tento krok týká, mají zablokované účty a byli informování zprávou "Your Napster account has been blocked pursuant to a Notification of Alleged Infringement under the Digital Millennium Copyright Act (DMCA) filed against you by Sony Music Entertainment UK.", tedy "Váš účet u Napsteru byl zablokován z důvodu oznámení o porušování zákona DMCA, které proti vám podala Sony Music Entertainment UK."

Mluví se dokonce o tom, že společnost Sony chce podat žalobu na jednotlivé uživatele, nicméně tuto informaci nikdo zodpovědný nepotvrdil ani nevyvrátil.

Každopádně Manic Street Preachers nejsou prvním interpretem, jehož album se na Napsteru objevilo ještě před oficiálním termínem. V minulosti se před uvedením například šířilo album Madonny, Radiohead, Spice Girls, Smashing Pumpkins či Offspring. Možná by nahrávací společnosti měly hledat chybu především u sebe a zabývat se otázkou, jak je možné, že se nahrávky dostaly na veřejnost před oficiálním termínem.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama