ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
18. prosinec 2000 - Aktuality

CenterSpan koupil technologii Scour

Jeden z největších a nejoblíbenějších systémů pro sdílení dat skrze Internet Scour Exchange, který nedávno pod tlakem soudních sporů ukončil svou činnost, byl prodán v Los Angeles společnosti CenterSpan Communications. O Scour měly zájem i další společnosti, jako je například Liquid Audio a Listen.com. Nakonec ale vyhrál CenterSpan, který nabídl 9 milionů dolarů (5,5 milionu v hotovosti a 3,5 milionu v akciích).

CenterSpan chce ze Scouru udělat v podstatě totéž, co Bartel-Nobble z Napsteru, tedy systém pro legální sdílení souborů. Společnost, která se nejprve zabývala výrobou herních zařízení a následně přešla k internetovým technologiím se zaměřením na hraní her přes Internet, původně sama vyvinula síť peer-to-peer určenou ke sdílení souborů. Koupí Scour Exchange tak získala zavedený systém, na kterém bude aplikovat vlastní technologie na ochranu autorských práv. Je otázkou, zda bude mít se svou filozofií úspěch, neboť uživatelé používali Scour Exchange především proto, že umožňoval stahování písniček, obrázků a filmů bez jakékoli kontroly a především zadarmo. Podobný otazník visí i nad Napsterem, který v brzké době přejde na placený systém, což samozřejmě odradí drtivou většinu uživatelů.

Na jednu stranu je dobře, že se na Internetu objeví systémy umožňující legální nabytí například nejnovějších písniček, ovšem pokud paralelně budou existovat systémy pro bezplatné sdílení, ve kterých bud možné získat prakticky cokoli bez jakéhokoli omezení, nemají ty "placené" příliš velkou šanci na úspěch.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama