ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
14. prosinec 2000 - Aktuality

Síťový software Novellu ochraňuje firmy před virovými útoky

Tisková zpráva

Společnost Novell, Inc., poskytuje svým zákazníkům vysokou úroveň bezpečnosti proti nebezpečným počítačovým programům, jejichž důsledky stály firmy jen v tomto roce několik miliard dolarů. S využitím ZENworks for Desktops a NDS eDirectory mohou firmy chránit své sítě před výraznými riziky, a přitom není nutné věnovat mnoho hodin instalacím nejnovějších aktualizací antivirových programů na jednotlivé počítače v síti. Tyto aktualizace jsou distribuovány z jednoho místa a okamžitě nainstalovány, což významně snižuje rizika způsobená virovým útokem a omezuje výdaje na administraci.

Podle kalifornské výzkumné firmy Computer Economics způsobí virové útoky v tomto roce ztráty v hodnotě více než 17 miliard dolarů. Mnoho společností využívá možnosti distribuce softwaru adresářově založených krosplatformních ZENworks for Desktops, aby před těmito útoky zůstaly uchráněny. Díky ZENworks for Desktops lze distribuovat antivirový software - stejně jako mnoho jiných aplikací - rychle a cenově efektivně na každou síťovou stanici z jednoho místa, což eliminuje návštěvy správce sítě u každé stanice.

"Z důvodů omezeného počtu pracovníků IT spoléháme primárně právě na ZENworks for Desktops, které běží na systému NetWare, abychom mohli rychle reagovat na hrozby ze strany virů," vysvětluje Gary Light, hlavní technologický ředitel sítě nemocnic Capital Region Healthcare po celém americkém státě New Hampshire. "Dopady virů na naše soubory - finanční a personální data či záznamy o pacientech - by mohly být zničující. Každoměsíční aktualizací našeho antivirového softwaru s použitím ZENworks si můžeme být jisti, že naše zdroje zůstávají bezpečné. Kromě toho, úspory času a nákladů zapříčiněné ZENworks jsou unikátní. Implementací ZENworks na distribuci antivirových aktualizací na našich 1 000 pracovních stanic ušetříme na jednu aktualizaci 7 500 dolarů a 150 hodin práce našeho IT-personálu."

Výhody ZEnworks for Desktops a NDS eDirectory v boji proti ničícím počítačovým virům mohou uplatnit firmy v nejrůznějších oborech:

"S více než milionem domácích zákazníků, kteří na naši společnost spoléhají při odběru elektrické energie, si nemůžeme dovolit jakýkoli výpadek způsobený viry," říká Clint Lundmark, síťový inženýr společnosti PacifiCorp, elektrárenské společnosti obsluhující 1,5 milionu zákazníků v šesti státech na západě USA.

"ZENworks jako výkonný nástroj pro rychlý a efektivní boj s počítačovými viry běží na spolehlivé platformě NetWare a NDS eDirectory. V době současných častých virových útoků jsme si uvědomili, že používaná verze našeho antivirového softwaru by nebyla schopna s virem efektivně bojovat, dokonce ani s novými definicemi virů. Během jediného dne jsme nainstalovali nový antivirový software s nejnovějšími virovými aktualizacemi na 105 různých lokalit a celkem 6 000 pracovních stanic. ZENworks nám ušetřily minimálně 1 000 lidských hodin práce. I nadále používáme ZENworks for Desktops k tomu, abychom program aktualizovali o nové definice virů. To nás osvobozuje od časově náročných úkolů spojených s instalací individuálních aktualizací na každý počítač. Rychlost a spolehlivost, kterou ZENworks nabízejí, jsou pro nás skutečně velmi podstatné."

O ZENworks for Desktops

ZENworks for Desktops přinášejí do oblasti správy pracovních stanic flexibilitu a jednoduchost. Jedná se o software pro služby Sítě, který podle IDC zjednodušuje náklady na správu uživatelských stanic o téměř 50 procent. Produkt je vystavěn na NDS eDirectory a zjednodušuje management a zajišťuje bezpečné rozšíření Sítí tím, že administrátorům umožňuje centrálně řídit a personalizovat firemní počítače, včetně mobilních uživatelů. ZENworks for Desktops podporují stanice se všemi typy Windows, včetně Windows 2000, a urychlují transformaci firem na elektronické podnikání, neboť zajišťují automatickou distribuci softwaru, management vzdálených stanic a samoopravné funkce pro aplikace. ZENworks for Desktops pracují na systémech NetWare nebo Windows NT/2000 a osvobozují pracovníky IT od časově náročných opakujících se úkolů údržby, což jim umožňuje, aby se mohli zaměřit na strategičtější technologické výzvy.

Úspory nákladů, které firmy zaznamenávají implementací ZENworks for Desktops, mohou být ještě vyšší, když je tento software kombinován se ZENworks for Servers. Oba produkty využívají technologii Tiered Software Distribution (TED), a tak mohou poskytnout komplexní distribuci softwaru pro celou síť - jak na stolní počítače, tak na servery - což umožňuje administrátorům automaticky implementovat aplikace a úpravy z jednoho centrálního místa na více serverů na více místech a pak na jednotlivé pracovní stanice.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama