ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
8. prosinec 2000 - Aktuality

Časopis Score: Tušení skutečností

Včerejší článek Aféra konce tisíciletí: Časopis Score nevyplácí honoráře. Bude soud?!, ve kterém jsme informovali o zjevné krizi, platební neschopnosti a prapodivném chování největšího českého časopisu o hrách, vzbudil velkou vlnu ohlasů. Score se k případu nevyjádřilo a podle svého dobrého zvyku mlčí i jeho šéfredaktor. Pokud na vedoucím postu sedí člověk, který se neumí vyjádřit k nastíněným problémům a nepovažuje za nutné omluvit se za neplnění finančních závazků, nemůžeme se divit, že Score je tam, kde je....

Jak se ukazuje, náš případ není ojedinělý a z e-mailů, které došly v průběhu dne, jsem zjistil, že Score si získalo špatné jméno u celé řady svých čtenářů. Z důvěryhodného zdroje, jehož jméno musí zůstat utajeno, jsem se dokonce dozvěděl, že společnost ART CONSULTING, která Score vydává, neplní své finanční závazky vůči minimálně jedné firmě.

Nejdříve bych ale chtěl poděkovat všem webům, které zveřejnily odkaz na náš článek. Konkrétně se jedná o BonusWeb a IGAMES. O aféře Score vs. 1. PC Revue se také krátce diskutovalo na Mageu v auditoriu Score vs. Level vs. GameStar vs. ČTENÁŘI.

Jak jsem následně zjistil, problémy časopisu Score nejsou krátkodobého rázu a již delší dobu se jimi zabývá výše zmíněný BonusWeb. Zde jsou odkazy na některé nejzajímavější články:

  • Otevřený dopis Andreje Anastasova - dopis bývalého šéfredaktora Score spolumajiteli časopisu Oldřichu Hejtmánkovi přinášející zajímavý pohled do zákulisí.
  • Lež Andreje Anastasova - reakce na výše uvedený článek.
  • Objeví se Score ještě někdy na stáncích? - článek naznačující, kromě jiného, finanční problémy vydavatelské společnosti Art Consulting. Score se v době vydání článku potácelo ve vážných potížích (ve kterých se podle našich zjištění potácí i nyní) a vše nasvědčovalo tomu, že se již nikdy neobjeví na stáncích.
  • Odpovědi na otázky týkající se Score - další článek ukazující na finanční problémy vydavatelské společnosti tentokrát ukazuje, že Art Consulting byla možná vytunelována. Mluví se také o tom, že prosincové číslo Score by mohlo být vydáno pod jinou společností.
Problémy Score jsou tedy velice výrazné a táhnou se již delší dobu. Ostatně na webu samotného časopisu bylo možné nalézt následující informaci:

Co bylo možné vidět na webu Score

Tato informace byla na serveru k vidění ještě v noci ze 6. na 7. prosince, nicméně během čtvrtka byla odstraněna. Názor na to, zda za nevydání 83. čísla skutečně mohly technické problémy, nebo zda je zakopaný pes někde jinde si jistě na základě dosavadních zjištění uděláte sami.

Zvláštním způsobem se Score chová i ke svým čtenářům - v tuto chvíli jsme zahájili jednání o zveřejnění velice zajímavého materiálu ukazujícího vážné nedostatky v chování vůči čtenářům a také to, jak Score dodržuje své sliby (ostatně o tom jste si mohli přečíst včera, že?). Pokud se s autory zmíněného materiálu dohodneme, čeká vás jistě velice zajímavé čtení, které odhalí další stíny, jež leží na jménu tohoto časopisu.

Co říci závěrem? Aféru Score určitě v dohledné době nemíníme uzavřít, neboť na světlo vyplouvají stále další a další zajímavé poznatky ukazující, že cosi není v pořádku. Tímto vyzýváme všechny čtenáře, aby nám na adresu redakce@1pcrevue.cz psali své názory (pokud nebudete chtít uvést v případě zveřejnění své jméno, není to samozřejmě problém) a poznatky. Ozvat se mohou i věřitelé, neboť v tuto chvíli je více než jisté, že s redakcí časopisu Score se nedá jednat normálním způsobem a k vymáhání dluhů bude nezbytné použít soudní cesty, případně vyhlásit na tuto firmu konkurs. Společnými silami zmůžeme podstatně více, proto pokud máte k časopisu Score jakékoli pohledávky, pište na adresu karelkilian@1pcrevue.cz.

Po uzávěrce: K tomuto tématu se můžete vyjádřit také na serveru Period, kde je pod článkem převzatým z našeho serveru diskusní fórum, kam každý čtenář může napsat své dojmy, pocity, zkušenosti a názory na celou kauzu.

Autorská práva: Tento článek je možné v nezměněné podobě zdarma dále šířit bez jakýchkoli dalších omezení a bez povinností vyplývajících z Autorského zákona. Chcete-li jej například uveřejnit na svých internetových stránkách či jiným způsobem, nemusíte o tomto kroku informovat redakci a nevztahuje se na vás povinnost vyplacení honoráře.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama