ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
31. říjen 2000 - Aktuality

Hackeři úspěšně zaútočili na Microsoft

Událost takřka jako z vědeckofantastického filmu: skupina hackerů napadne největší softwarovou společnost na světě a ukradne jí zdrojové kódy dosud nevydaných programů. Fikce? Nikoli! Onou společností je Microsoft a vypadá to, že tohle bude skutečně hackerská událost století.

Na hacknutí se přišlo v okamžiku, kdy bylo zjištěno odesílání interních hesel elektronickou poštou na e-mailovou adresu do Petrohradu. V Microsoftu měli zaměstnanci zajišťující bezpečnost systémů patrně hodně dlouhou dovolenou, protože hackeři mohli řádit po serverech Microsoftu celé tři měsíce. K průniku do systému byl údajně použit trojský kůň QAZ, který byl do Microsoftu zaslán e-mailem. Tento virus je poměrně dobře propracovaný - kromě vykrádání informací, zachytávání hesel a jejich odesílání na jistou adresu v Asii si totiž tento zákeřný program automaticky stahoval nové nástroje pro další průniky do systému.

Podle prvních zpráv hackeři zcizili zdrojové kódy operačních systémů Windows Me, Windows 2000 a příští verze kancelářského balíku MS Office. Microsoft však záhy tuto informaci popřel s tím, že hackeři mohli pouze vidět zdrojové kódy těchto programů. Neoficiální zdroje ale hovoří o tom, že hackeři získali příští verze Windows a Office.

Co tedy konkrétně skončilo v nepovolaných rukách se nejspíše nedozvíme, neboť tiskový mluvčí Microsoftu Rick Miller pouze označil událost za "politováníhodný čin průmyslové špionáže," ovšem odmítl sdělit, do kterých částí firemního systému se hackeři dostali.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama