ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
20. říjen 2000 - Aktuality

Bush a Gore debatovali o Napsteru

Napster, kontroverzní program pro sdílení hudebních nahrávek ve formátu MP3, je v Americe tak zásadním tématem, že se o něm zmínili i kandidáti na post prezidenta USA republikán George Bush a demokrat Al Gore.

V projektu sponzorovaném konsorciem velkých webů Web White and Blue, jehož cílem je využití Internetu jako nástroje demokracie, se může sedm kandidátů na úřad prezidenta vyjádřit k otázce dne. Tentokrát se stal tématem právě Napster.

Bush se de facto odmítl tímto tématem zabývat s tím, že posouzení celé věci je nyní v rukou federálního soudu. Jediné, co řekl je "Musíme najít nějakou cestu jak aplikovat naše autorská práva, abychom mohli zajistit, že umělci, spisovatelé a tvůrci budu mít ze své práce zisk."

Gore byl podstatně otevřenější, když odpověděl "Myslím, že Napster je velikou inovací, ale budeme muset najít způsob, jak uvést tuto technologii do souladu s autorskými právy."

Ačkoli oba pánové řekli v podstatě totéž, je zcela evidentní, že George Bush se více zaměřil na otázku peněz, zatímco názor Ala Gora směřuje spíše na autorská práva. Jde samozřejmě o čistě subjektivní komentáře, nicméně je jistě zajímavé sledovat, jak se názory potenciálních budoucích hlav státu liší od názorů mnoha tisíců lidí, kteří denně usedají ke svým počítačům, aby si mohli z Internetu zadarmo stahovat nejnovější písničky.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama