ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Učte se jazyky z pohodlí domova! Naše jazykové kurzy online jsou vám k dispozici kdykoli a kdekoli.
Reklama
 
Reklama
Doporučujeme: Jazyková škola Domluvím se, Ostrava nabízí individuální, skupinové i firemní jazykové kurzy.
18. říjen 2000 - Aktuality

Madonna vysoudila doménu Madonna.com

Americká zpěvačka vystupující pod uměleckým jménem Madonna uspěla ve sporu, který se točil kolem vlastnictví domény Madonna.com. Na této doméně byly původně k nalezení stránky s pornografickým obsahem, což pochopitelně překvapovalo fanoušky, kteří předpokládali, že po zapsání adresy www.madonna.com objeví oficiální stránky této světově uznávané hvězdy populární hudby. Provozovatelem tohoto pochybného webu byl Dan Parisi, který rozhodně neměl zájem o tiché vyřízení celého sporu, neboť na lukrativní doméně celkem slušně vydělával. Ostatně madonna.com není jedinou doménou, kterou si tento spekulant zaregistroval - mezi nejmarkantnější ukázky jeho drzosti patří doména wallstreetjournal.com.

Celý spor začal v červenci, kdy právníci Madonny kontaktovali WIPO (World Intellectual Property Organization). Výsledkem bylo rozhodnutí o převedení domény na Madonnu, což WIPO podložila faktem, že zpěvačka své umělecké jméno a ochrannou známku používá již déle než dvacet let.

Podobných sporů proběhla v minulosti celá řada, neboť doménoví spekulanti spoléhají na to, že v případě prohry budou muset pouze předat doménu a zaplatit soudní výdaje, zatímco v opačném případě mohou po skončení soudních sporů nabídnout doménu žalobci za velmi vysokou cenu. Nezbývá než doufat, že soudy budou v těchto případech postupovat tvrdě a nekompromisně.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Zde může být vaše reklama. Stačí napsat na kilian.karel@gmail.com
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama